bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik ve Sosyal İngilizce Eğitimi

|

Akademik ve Sosyal İngilizce Eğitimi

Bursa Akademik Koleji olarak, dil bölümü öğrencilerimize, akademik ve sosyal İngilizce eğitimini aralarındaki belirgin farklılıkları ve önemlerini vurgulayarak veriyoruz. Sosyal İngilizce ve Akademik İngilizce, bu dili öğrenen birinin edinmesi gereken farklı İngilizce biçimleridir. Sosyal İngilizce, bireyin İngilizce konuşulan bir ortamda hayatta kalmak için günlük iletişimde kullandığı dildir. Sosyal İngilizce kullanma durumları, arkadaşlar ve akrabalarla konuşmayı, mağazalardan bir şeyler satın almayı veya birinden yol tarifi istemeyi içerebilir. Bu dil kullanımı, öğrencilerin kendilerini sosyal hayatta kalma becerileri ile donatmalarını sağlar. Akademik İngilizce, bireyin okuryazarlık yetkinliği kazanmasına ve örgün eğitimde ilerleme kaydetmesine yardımcı olur. Ülkemiz üniversiteleri yabancı dil bölümlerinde derslerin çoğu İngilizce olarak sunulur, bu nedenle Akademik İngilizce'nin önemi daha da artar.

Her iki İngilizce biçimindeki karmaşıklığın amacı ve doğası çok değişkendir. Akademik İngilizce, yapı olarak daha zengin kabul edilse ve konu ile ilgili jargon kullanımını içerse de Sosyal İngilizce, düzenli ve tematik kullanımla kazanılır. Bir formun diğerine göre önemi yapılamaz. Hem Akademik hem de Sosyal İngilizce, bireyin gelişimi için önemlidir.

İngilizce öğretilen çeşitli konuları öğrenme ve anlama becerisi, İngilizceyi bir beceri olarak kullanma becerisi ile karıştırılmamalıdır. İngilizceyi bir beceri olarak kullanabilme, yani sosyal olarak kullanabilme becerisi, bireyin başkalarıyla bu dilde akıcı bir şekilde konuşmasını sağlar. Bir kişi İngilizce olarak çeşitli konuları çalışabilir, ancak yine de onu kullanarak iletişim kuramayabilir. Bu fenomen, akademik öğrenimin çoğunun İngilizce dilinde verildiği ülkemizde yaygındır. Bu, yalnızca iyi Akademik İngilizceye sahip olma temelinde, İngilizce orta düzeydeki öğrenciler arasında iyi İngilizce iletişim becerileri beklentisinin artmasına neden olmuştur. Ebeveynler, öğretmenler ve öğrenciler, İngilizce eğitim veren okullara giden öğrencilerin İngilizceyi iyi anlayabilmeleri ve bu dilde akıcı konuşmaları gerektiğini varsayarlar.

Bu nedenle her ikisinin de öğretilmesi zorunlu hale gelir. Akademik Koleji olarak her iki İngilizce alanını ayrı ayrı derslerle programlayarak öğrencilerimize sunuyoruz. Okulların ve diğer enstitülerin bu iki formu da öğrencilere aşılayabilmeleri için fırsatların sağlanması önemlidir. İngilizce öğretmeni, öğrencilere bu İngilizce formların her ikisini de öğretmek için bilinçli ve hesaplı adımlar atabilir. Bir yandan öğrencilerin Akademik İngilizcesi, Sosyal İngilizce becerileri kullanılarak kademeli olarak geliştirilebilir ve böylece bağlamsal desteğe izin verilirken, diğer yandan Akademik İngilizce bilgilerinin oluşturduğu İngilizce kelime dağarcığının kullanılması teşvik edilerek Sosyal İngilizce öğretimi kolaylaştırılabilir.

Akademik İngilizce ve Sosyal İngilizceyi entegre etmek, bu iki İngilizce dilini öğrenmek ve kullanmak için bir platform görevi görebilir. Öğretmenlerimiz, belirli bir konuyu oluşturmak için Akademik İngilizce ve Sosyal İngilizce gibi iki formun kullanıldığından emin olmak için öğrencilerin sunum yapmalarını ve grup tartışmaları yapmalarını sağlar. Bunu yaparken bu iki form ve kullanımları arasındaki farklar vurgulanır. Öğrenciler, iki dil stilini farklı kullanımlar için ayrı tutmanın önemini değerlendirebileceklerdir. Akademik İngilizce veya Sosyal İngilizce için kullanılan kelime ve cümle oluşumu ile birlikte ton ve netlik derecesi, öğrencilerde yavaş yavaş öğrenilecek ve yerleşir. Öğrencilerin genel başarısı, hem Akademik hem de Sosyal İngilizcede yetkin olmalarına bağlıdır.

Akademik ve Sosyal İngilizce Eğitimi

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej