bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Ataevler Anaokulları

|

Ataevler Anaokulları

Ataevler Anaokulları ile birlikte çocuğunuzun ilköğretim öncesi eğitimine başlangıç yapabilirsiniz. Bir çocuğun eğitimi ilk olarak ailede başlar. Aile çocuk için hayatın merkezidir. Bu sebeple çocuğun yaşamda karşılaştığı ilk öğretmenleri anne ve babasıdır.Günümüz şartlarında aile üyeleri de bir iş sahip olduğu için , çocuklarla ilgilenebilecek, tam günlerini ayırabilecek zamanları doğal olarak olmayabiliyor. Bu durumda çocuğun eğitimi ve bakımının aksamaması adına aile ve anaokulu bir işbirliği içerisine girmiş olur. Ataevler Anaokulları olarak ailelerin bizden beklentilerini çok iyi biliyor ve bu doğrultuda hizmet sunuyoruz.

Çocuk gelişiminde önemli olan her bir noktayı titizlikle ve ciddiyetle uyguluyoruz. Anaokulları her şeyden önce çocuğun temel güvenlik,benlik kazanımı, yeni katıldığı sosyal ortama uyum süresi ,kendine olan güvenini ve öz saygısını geliştirdiği, kişilik oluşturduğu bir eğitim kurumudur. Ataevler Anaokulları ile birlikte çocuğunuzun bilişsel ve sosyal yönlerinin gelişmesine, ilköğretime uzanan yolda bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre çocukların küçük yaşlarda öğrenme kabiliyeti yetişkinlerin öğrenme kapasitesine göre çok daha güçlüdür. Bu sebeple çocuğun hayatında anaokulu eğitimi çok önemli bir yer kaplamaktadır. Ataevler Anaokulları olarak alanında uzman öğretmenlerimiz ve okulumuzun fiziki olanakları çocuk gelişimi/eğitimi için verimli fırsatlar sunuyor. Aile dışında ilk defa sosyal bir ortamla tanışacak olan çocuk için, işlenen her ders, oynanan her oyun, onun beceri ve yeteneklerini geliştirmesi, benliğini oluşturmaya başlaması açısından oldukça önemlidir.

Ataevler Anaokulları iyi bir eğitim serüvenin en doğru başlangıcı.Anaokulunda verilen eğitim ve yapılan aktiviteler ile birlikte çocuk toplumsal rolleri öğrenmeye başlar. Empati duygusu gelişir ve hayata dair kavramları da algılamaya başlar.Sunulan eğitimlerde çocuk iyiyi ve kötüyü ayırt edebilmeyi öğrenir. Estetik bakış açısı gelişir ve güzel çirkin ayrımlarını idrak eder. Olumlu alışkanlıklar kazanmaya başlar ( Yemek yemek, hijyen,okuma ve genel kültür, görev bilinci. ) Ataevler Anaokulları olarak çocuk gelişiminde önemli olan her türlü bilimsel bulguları dikkate alıp uzman öğretmenlerimiz ile birlikte tatbik ediyoruz. Anaokuluna başlayan bir çocuk burada karşılaşacağı sosyal yapı ile birlikte iletişim becerilerini de kuvvetlendirir. Arkadaşlık ilişkileri kuvvetlenir ve paylaşmayı öğrenir. Bu eğitim içerikleri ile birlikte kendine olan güveni ve saygısı da artmaya başlar. Anaokulu eğitimi çocuğun zihinsel,sosyal,bedensel ve dilsel gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Ataevler Anaokulları olarak bu konularda çocuklarınıza her türlü imkanı en iyi bir şekilde sunmaya gayret gösteriyoruz.

Ataevler Anaokulları Tavsiye

Ataevler Anaokullarında verilen yaratıcı drama eğitimi hem çocuklar hem de yetişkinler için etkili bir öğrenme metodudur. Fakat biz bu yazımızda daha çok çocuklar için olan kısımlarına değineceğiz. Drama kelimesinin kökeni Antik Yunan'a dayanmaktadır ve kelime anlamı eylemdir. Fakat amacı olan bir eylem. Bir eylem gerçekleştirilir ve bu eylemin bir amacı vardır. Ataevler Anaokulları olarak eğitimde dramadan verimli bir şekilde faydalanıyor ve ders tekniklerimizde yer veriyoruz.

Drama Tiyatro sanatından da beslenen bir eğitim metodudur. Yaratıcı drama tiyatronun rol yapma tekniğinden oldukça yararlanır. Çocuklara eğitici oyunlar oynatılır. Çocuk bu oyunlarda hem kendisini hem de oyun gereği olduğu kişiyi/canlıyı deneyimler. Örnek olarak oynanan oyunlarla hayvanları, onların beslenme ve avlanma şekillerini öğrenirler. Yine oyun kurgusuna göre yardımlaşmayı,empati kurmayı, inisiyatif almayı öğrenirler ve gelişimlerine büyük katkı sağlarlar. Yaratıcı drama ile birlikte yaratıcılıkları pekişir ve sanat ile iç içe bir eğitim geçirirler. Ataevler Anaokulları olarak bu konuda en verimli çalışmaları çocuklarınıza sunmaktayız. Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu sürekli tekrar etmektir. Başta zor gelen bir iş sürekli tekrarlandığında yapan kişi için artık kolay olacaktır. Eğitimde drama yöntemi ile ders içeriklerinde öğretilmek istenenleri eğlenceli oyunlarla sürekli tekrarlar ve çocukları eğlendirerek öğretir. Çocuğun anaokulunda kazandığı edimlerle birlikte kendisine olan saygısı ve özgüveni artar. Bir şeyleri başarma noktasında kendisini sınayabilir. Bu noktada aile ve anne baba olarak onların özgüvenini sarsmamak ve destek olmak hayati bir konudur. Bu noktada Ataevler Anaokulları olarak çocuğun tüm gelişim evrelerinde onlar için en doğrusunu sunan bir anaokulu hizmeti sağlıyoruz. Genel olarak ifade etmek gerekirse İlköğretime uzanan yolda yaratıcı drama dersleri çocuk için çok faydalı bir eğitim modelidir.

Ataevler Anaokulları Eğitimde Çeşitlilik

Ataevler anaokullarında çocuklara sıradan bir okul eğitimi verme taraftarı asla değiliz. Bu aynı zamanda kurumumuz ve idaremiz için zıt bir düşünce biçimidir. Ataevler Anaokulları olarak her zaman çağı yakalayan ve onun gerekliliklerini eğitimine aktaran, yenilikçi bakış açısına sahip ve ailelere güven veren bir hizmet anlayışını benimsiyoruz. Özellikle anaokulu eğitiminde çocukların yeteneklerini ortaya çıkarabilecek ve sergileyebilecek imkanlar sunmak oldukça önemlidir. Anaokulumuzda eğitim süreci içerisinde ara programlarla sürekli sanatsal,sportif,bilimsel faaliyetlerle onların zihin dünyalarını ve hayal güçlerini canlandırıyoruz..Çocukluk döneminin bir keşif dönemi olduğunu biliyor bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sizde güven içinde çocuklarınızı Ataevler Anaokullarına gönderebilir ve çocuklarınızın gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Ataevler Anaokulları Fiyatları

Ataevler Anaokulları Fiyatları ebeveynler tarafından merak edilen bir konudur. Her aile çocuğunun ilköğretimden önce gelişimi için anaokulu eğitimi almasını arzu eder. Bu noktada Ataevler Anaokulları Fiyatları sürekli aileler tarafından araştırılan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Akademik Koleji Ataevler Anaokulları Fiyatları konusunda sağladığı çeşitli ödeme kolaylıkları ve uygun fiyatlar eşliğinde velilere nefes aldıran bir eğitim anlayışı sergiliyor. Ataevler Anaokulları Fiyatları ve eğitim modellerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, ana sayfamızda bulunan telefon numaramızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Sizler için Ataevler Anaokulları konusunda bu bölgede bulunan bazı anaokullarını tablomuza ekledik göz atabilirsiniz.

Ataevler Anaokulları
Ataevler Akademik Koleji Anaokulu Ataevler Mah. Akpelin Sok. No: 6/! Nilüfer/Bursa
Nilüfer Ataevler Devlet Anaokulu Ataevler Mah. Umut Sok. No:9 Nilüfer/Bursa
Özel Nercan Anaokulu Ataevler Mah. Ali Rıza Bey Cad. No:33 Nilüfer/Bursa
Emine Örnek Ataevler Anaokulu Cumhuriyet Mah. 11.İpek Sok. Nilüfer/Bursa

Ataevler Anaokulları

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej