bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Beşevler Özel Okullar

|

Bursa Beşevler Özel Okullar

Çocuklarının eğitimi için doğru okulun seçimi ebeveynler için karar vermede oldukça zorlandıkları bir alandır. Bursa'da ikamet ediyorsanız ve Beşevler bölgesine yakın kamu ve öze okulları inceliyorsanız yazımızı incelemenizi öneririz. Özel okullar Bursa incelemesi okul çağına gelen çocukları olan veya daha iyi bir ortamda çocuklarının eğitimini devam ettirmek isteyen ailelerin ilgi alanı olmaktadır. Özel okulların ülkemizde eğitim alanında kamu okullarına nazaran çok önde oldukları bilinen bir gerçektir. Beşevler bölgesinde aralarında kıyaslama yaparak doğru seçime ulaşabileceğiniz özel okullar mevcuttur.

Özel Okul Nedir?

Özel okullar, devlet tarafından finanse edilmek yerine ücret alan okullardır. Genellikle seçilmiş bir Kurucu kurulu tarafından yönetilirler ve hükümete kayıtlı olmaları gerekse de Milli eğitim müfredatına birebir bağlı kalmaları zorunlu değildir. Ülkemizde öğrencilerin yaklaşık %8'ine hizmet veren yaklaşık 2000 Özel Okul bulunmaktadır. Bursa Beşevler bölgesinde ve yakınında bulunan özel okullar Bursa sayısı 15 tir.

Neden Özel Bir Okula Gidilir?

Özel Okullar geleneksel olarak küçük sınıflar sunar; yüksek öğretmen/öğrenci oranı; iyi akademik sonuçlar ve zorunlu olarak resmi olmasa da disiplinli bir ortam. Ayrıca tipik olarak geniş ve iyi organize edilmiş bir Spor, Müzik, Drama ve Sanat müfredat programı sunarlar. Beşevler bölgesinde bulunan bazı özel okullar akademik olarak oldukça seçiciyken, diğerleri Müzik, Tiyatro veya Sporda uzmanlaşabilir. Ebeveynler, özellikle öğrenciler yatılıysa ve seyahat mesafesi ile sınırlı değilse, Yerel Yönetim Tahsisleri tarafından kısıtlanmayan daha fazla okul seçeneğine sahip olabilir.

Çocuğum İçin Hangi Okulu Seçmeliyim?

Buradaki cevap basit: Çocuğunuzun katılmasını 'beklenen' veya ebeveyne yansıyan bir zafer parıltısı verebilecek olanı değil, çocuğunuza en uygun okulu seçin. Akademik olarak çok yetenekli olmayan veya azimli olmayan bir çocuk, son derece seçici bir akademik okula sıkıştırılırsa hayal kırıklığına uğrayabilir. Ebeveynler, tüm umut ve beklentilerini tek bir okula bağlamak yerine, birkaç okula bakmalı ve seçeneklerini açık tutmalıdır. Bursa Beşevler bölgesinde bulunan tüm özel okullar tek tek ziyaret edilerek genel bir değerlendirme yapılmalıdır.

Özel okullar Bursa araştırması yapan Ebeveynler ve öğrenciler Açık Günlere katılmalı, okulu iş başında görmeli ve okulun ahlakını ve değerlerini belirleyen müdürle tanışmalıdır. Okul aile için doğru hissetmeli; sonuçta, uzun vadeli yaşamı etkileyen bir karardır.

Burslar

Çoğu Özel Okul şimdi, daha az varlıklı ailelerin yetenekli çocuklarını okullarına katılmaya teşvik etmek için fonlarını Bursiyerlere yönlendiriyor. Burslar, çoğu bundan çok daha az olsa da okul ücretlerinin %100'üne kadar çıkabilir. Bursiyerin değeri, bir ailenin mali durumunun (gelir ve varlıklar dahil) test edilmesi yoluyla belirlenir. Burs vermek için aile geliri eşiği oldukça yüksek olabilir. Tüm soruları yanıtlarken ve gereken tüm ayrıntılı bilgileri verirken çok dürüst olun. Burs ödülleri yıllık olarak gözden geçirilir ve üzerinde mutabık kalınan amaç öğrenciyi okulda uzun süre tutmak olsa da biraz yukarı ve aşağı esneyebilir. Bursa Akademik Koleji Beşevler bölgesinde bulunan özel okullar arasında en çok sayıda burs veren özel okul konumundadır. Okulların listeler yayınlamadığından veya Bursiyerleri olan öğrencileri açıklamadığından emin olun.

Çoğu özel okul, en yetenekli öğrencileri okullarına çekmek için Burslar sunar. Bu Burslar akademik, sportif, müzikal veya sanatsal başarıya odaklanabilir veya bunların bir kombinasyonu olabilir. Bu Bursların çoğunluğu ücret indiriminde %0 ile %100 arasında değerdedir. Örneğin çocuğunuz bir de okuyorsa, üçte tüm çarpım tablolarını biliyorsa ve tüm sınıflarda zorlu kitapları okuyorsa, o zaman bir öğretmen tarafından değerlendirilmesini, mevcut başarıları ve bir Akademik olarak gelecekteki potansiyelleri hakkında bir görüş vermesini isteyebilirsiniz. Bursa Akademik Koleji özel çocuklarımız için değişkenlik gösteren burs imkanları sunmaktadır.

Burslar son derece rekabetçidir. Bursa Beşevler bölgesindeki çeşitli özel okullar Bursa hakkında bilgi sahibi olmanız ve araştırmanızı yapmış olmanız gerekir. Ayrıca çocuğunuzu Burs Sınavlarına ve Değerlendirmelerine hazırlamaya yardımcı olmak için zamana ve uzmanlığa yatırım yapmanız gerekecektir. Elbette iyi şeyler yapmak ve başarılı olmak isteyecek olan çocuğunuza baskı yapmayın. Ona "Bir deneyelim!" tavrıyla yaklaşın.

Bursa Beşevler Bölgesindeki Özel Okullar Listesi

ÖZEL AKADEMİK KOLEJİ OKULLARI

ATAEVLER MAHALLESİ, AKPELİN SOKAK NO:6/1 NİLÜFER/BURSA

ÖZEL BURSA AK RİDA OKULLARI

BEŞEVLER MAH. GÜVEN(130) SK. ÖZEL DİLEK SEZER ANAOKULU BLOK NO: 10 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL BURSA HİLAL OKULLARI

BEŞEVLER MAH. YILDIRIM CAD. MISIRLI BLOK NO: 313 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL NİLÜFER GENÇ KAPLAN OKULLARI

BEŞEVLER MAH. YILDIRIM CAD. NO: 327 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL 3 MART BEŞEVLER OKULLARI

ÇAMLICA MAH. LALE SK. ANA OKULU BLOK NO: 12 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL BURSA CEBİR OKULLARI

BEŞEVLER MAH. BÜYÜK(130) SK. NO: 15 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL BURSA KAZANIM MİLLETLERARASI OKULLARI

BEŞEVLER MAH. AÇELYA(130) SK. A BLOK NO: 1 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL EMİNE ÖRNEK ATAEVLER OKULLARI

CUMHURİYET MAH. ŞH.ÜSTEĞ.MESUT BEYAZIT CAD. ANAOKULU BLOK NO: 27B İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

ÖZEL ATAEVLER KOLEJİ OKULLARI

ÜÇEVLER MAH. AHISKA CAD. OFİS (İŞYERİ) SİTESİ NO: 10 İÇ KAPI NO: 10 NİLÜFER / BURSA

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Beşevler Özel Okullar

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej