bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji 23 Nisan Özel Ortaokulu

|

Akademik Koleji 23 Nisan Özel Ortaokulu

Bursa 23 Nisan bölgesinde kamu ve özel olarak birçok okul ortaokulu da kapsayacak şekilde eğitim hizmeti vermektedir. Ülkemizde özel okul veya kamu okulu olsun fark etmeksizin 4 yıllık bir ilkokul dönemini takip eden 4 yıllık bir ortaokul öğrenim süresi vardır. Bursa Akademik Koleji 23 Nisan bölgesine oldukça yakın olan özel ortaokulu ile öğrencilerine benzersiz bir ortaokul eğitimi sunmaktadır. Orta öğretimlerini ülkemizde tamamlayan öğrenciler toplamda sekiz yıllık ilk ve orta öğretim eğitimini tamamlamış olurlar. Orta okuldaki eğitim sürecini ana hatları ile ikiye ayırmak mümkündür.

Ortaokul (5 ve 6 Sınıflar): Ortaokul öğrencileri, ekonomik, sivil ve sosyal konulardaki anlayışlarını geliştirmenin yanı sıra refah ve kişisel sağlığı teşvik eden dersler alırlar. Bu çalışma düzeyinde öğrenciler ekonomi, matematik, yurttaşlık, İngilizce, bilim, işletme, yurttaşlık ve coğrafya gibi konuları öğrenirler.

Ortaokul öğrencileri için not sistemi, ilkokul öğrencilerininkine benzer. Kayıt da ilkokula benzer, öğrencilerin belgelerini göndermeleri ve başvurmak istedikleri okul ile kayıt öncesi görüşmenin bir parçası olmaları gerekir.

Ortaokul (7 ve 8. Sınıflar): Öğrencileri gelecekteki lise eğitimi hazırlar. Bu seviyede öğrenciler Tarih, matematik, fen, coğrafya ve İngilizce eğitimlerine devam ederler. Öğrencilere konuları ve müfredatlarının zorluk seviyesini seçme konusunda çok fazla özgürlük verilir.

Bursa Akademik Koleji 23 Nisan bölgesindeki özel ortaokulu ile Millî Eğitim Bakanlığı müfredatını kapsayıcı şekilde zengin eğitim programları ile öğrencilerini en iyi liselere hazırlar.

Ortaokul eğitimi neden önemlidir?

Orta okul, hayatımızın bir noktasında hepimizin uğraşması veya geçmesi veya her ikisinin birden yapması gereken bir şeydir. Birçok nedenden dolayı önemlidir ve ortaokul eğitiminin önemli olduğunu düşünmemin nedenlerinden birkaçını inceleyeceğiz. Çoğu insan ortaokulu bitirir ve ikinci kez düşünmez. Bu üzücü, çünkü eğer haberdar edilirlerse çoğu kişinin ilgileneceği çok fazla bilgi var. Bursa Akademik Koleji olarak 23 Nisan bölgesinde bulunan özel ortaokulumuz ile ilköğretim veya genel eğitiminin neden önemli olduğunu ifade etmeye çalıştık.

Ortaokul, öğrenciler için birçok farklı nedenden dolayı önemlidir. Ortaokul eğitiminin neden önemli olduğu sorusuna verilen en yaygın cevap basittir: Ortaokul, öğrencilerini gerçek dünyaya hazırlar. Öğrencilere gerçek dünyanın nasıl olduğu ve işleri nasıl yapmaları gerektiği hakkında genel bir fikir verir. Bu kuşkusuz doğrudur. Ancak orta öğretim, karar vermede yardımcı olmak da dahil olmak üzere yeni fırsatlar ve araçlar sunmak gibi daha spesifik alanlarda da yardımcı olur.

Eğitim, insan olarak gelişmemize yardımcı olan birsüreçtir. Kimliğimizi bulmamıza ve sahip olduğumuz yetenekleri keşfetmemize yardımcı olur. Eğitimin amacı, çocuğu topluma sorun çıkarmadan yaşamasına yardımcı olacak bir ideoloji yaratmalarına yardımcı olarak hayata hazırlamaktır. Bursa Akademik Koleji 23 Nisan ortaokulu, nitelikli eğitim programlarıyla bir çocuğun hem zihinsel hem de psikolojik olarak gelişmesine yardımcı olur, böylece ortaokuldan mezun olduklarında lise düzeyinde veya mesleki eğitim için uygun olurlar.

Ortaokul öğrencileri genel olarak ergenlik döneminde olduklarından dikkat dağınıklığı ve davranış değişiklikleri gösterebilirler. Bu nedenle orta okul eğitiminde yöneticiler ve eğitmenler eğitim planlamasına bir de bu pencereden bakmalıdırlar.

23 Nisan bölgesinde bulunan Bursa Akademik Koleji özel ortaokulu en uygun fiyatlarla en nitelikli eğitimi buluşturabilmesi ile emsallerinin arasında ön plana çıkmaktadır. Okulumuz eğitim programı hakkında bilgi almak ve öğrencilerimize sunduğumuz imkanları yerinde görmek adına siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Akademik Koleji 23 Nisan Özel Ortaokulu

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej