bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Ataevler Özel Lise

|

Bursa Ataevler Özel Lise

Bursa Nilüfer Ataevler'de ister bir devlet lisesinde değişiklik yapmak isteyen bir öğrenci olun, ister 8. sınıfın sonuna yaklaşan bir ortaokul öğrencisi olun, o zaman bir lise seçme kararının ne kadar heyecan verici ve önemli olduğunu bilirsiniz. Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi benzersiz eğitim fırsatları için sizleri bekliyor. Sonuçta lise, hayatınızın en biçimlendirici yıllarından bazılarını geçireceğiniz yerdir; doğru olanı seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

Bir lise seçerken, tüm seçeneklerinizi tam olarak anlamanız önemlidir, böylece nihayetinde devam edeceğiniz okul, akademik, ders dışı ve kişisel hedeflerinize en uygun olan okul olacaktır.

Burada, hedeflerinize ulaşmanıza hangisinin daha iyi yardımcı olabileceğine daha iyi karar verebilmeniz ve ayrıca bir değişiklik yapmanın ne zaman mantıklı olabileceğini tartışabilmeniz için kamu ve özel liseler arasındaki bazı temel farklılıkları keşfediyoruz.

Devlet ve Özel Liseler Arasındaki Farklar

Her lise ister devlet ister özel olsun, elbette benzersizdir; hiçbir okul yüzde yüz birbirine benzemez. Bununla birlikte, kamu ve özel eğitim, okuldan bağımsız olarak birkaç kilit alanda önemli ölçüde farklı olma eğilimindedir. Bu farklılıkların en önemlilerinden bazıları akademisyenler, sınıf mevcudu ve eğitimin felsefesidir.

Akademisyenler

Genel olarak konuşursak, özel liseler ve devlet liseleri akademisyenlere çok farklı yaklaşma eğilimindedir. Devlet okulu sistemlerinde, genellikle yasaların gerektirdiği gibi standart testlere büyük önem verilir. Bu genellikle, devlet okullarının "sınava göre öğretmesi" ve sınavda kapsanacak tüm gerekli materyali kapsayacak şekilde çok katı ders planlarını izlemesi gerektiği anlamına gelir.

Öte yandan özel liseler standart testlerle daha az kısıtlanır. Bu, müfredatta daha fazla özgürlük ve esneklik sağlar ve basit ezberlemenin aksine bir kavramın gerçek ustalığına ve anlaşılmasına öncelik verir. Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi öğrenmeyi öğrenme eğitim modeli üzerinde yoğunlaşarak, öğrencilerinde eğitime ve bilime açlık ve istek hissini uyandırmaya odaklanır. Çoğu zaman, bu şunları içerecektir:

Katılım ve iş birliği: Her öğrenci gerçekten daha büyük bir topluluğun parçasıdır ve öğrenciler genellikle birlikte çalışarak bilgi üretirler ve akademik materyal anlayışlarını geliştiren keşifler yaparlar.

Fikir Beyanı: Akranları ve benzer şekilde öğretmenlerle dinamik tartışmalar yoluyla, öğrenciler eldeki kavramları daha iyi anlayabilirler. Örneğin Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesinde öğrencilerin edebiyatla ilgili bir tartışmanın yüzde 80'ini yönetmesi alışılmadık bir durum değildir.

Aktif ve Pasif Öğrenme: Öğrenciler, pasif gözlemciler yerine eğitimlerinde aktif katılımcılar olmaya teşvik edilir. Öğrencilerin derslerinde sorumluluk almaya teşvik edildiği bu ortam, onların sadece materyali öğrenmelerine değil, kendilerini gelecekte daha eleştirel düşünmeye hazırlamalarına da yardımcı olur.

Sınıf Mevcutları

Özel okullar tartışmaya ve keşfetmeye değer verdiğinden, genellikle devlet okullarına kıyasla daha küçük sınıf boyutlarına sahiptirler. Daha küçük sınıflar ve daha düşük bir öğrenci-öğretmen oranıyla, öğretmenler her öğrencinin güçlü yanlarını ve gelişim alanlarını hızla öğrenir, bu da öğretmenlerin öğrencilere bireysel olarak meydan okumasına ve genellikle her öğrenci için müfredatın özelliklerini kişiselleştirmesine olanak tanır.

Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesinde daha küçük genel sınıf mevcudu genellikle öğrencilerin, öğrenci yönetimindeki ve kulüplerdeki liderlik pozisyonlarından spor takımlarına ve bunların arasındaki her şeye, kendilerini ilgilendiren etkinliklere katılmak için daha fazla fırsata sahip oldukları anlamına gelebilir. Daha küçük, daha seçkin bir öğrenci topluluğunun parçası olmak, her öğrencinin ilgi alanlarını gerçekten keşfetmesine ve kendi fırsatlarını yaratmasına olanak tanır.

Eğitim Felsefesi

Bazı özel liseler belirli bir alanda yoğunlaşan dersler verir. Özel okul türü ne olursa olsun, paylaştıkları ortak bir özellik, eğitime ';bütün öğrenci'; yaklaşımlarıdır. Her öğrencinin kendi beceri, tutku ve yeteneklerine sahip olduğunu kabul eden Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi öğretmenleri, her şeyden önce bu ilgi ve yetenekleri beslemeye ve öğrencilere daha fazla fırsat yaratmaya odaklandılar.

Özel liselerde, mükemmellik teşvik edilir ve üstün olan öğrenciler hem eğitmenleri hem de akranları arasında küçülmek yerine kutlanır. Motivasyon ne olursa olsun, bağımsız liseler tüm ilgi alanlarını teşvik eder:

Akademisyenler

Atletizm

Sanat

Toplum katılımı

Liderlik fırsatları

Özel Liseye Geçiş Yapmak

Devlet lisesinden özel bir liseye geçiş yapmak için birçok neden vardır. Değişikliği yapmaya gerçekten hazır olup olmadığınızı yalnızca siz ve aileniz bileceksiniz.

Bir devlet okulundan Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi'ne geçiş yapan öğrenciler, önceki okullarında akademik titizlik eksikliğinden ve standart testlere verilen önemden sıklıkla yakınırlar. Mevcut bir öğrenciye neden geçiş yapmayı seçtiği sorulduğunda, ';Standart testler merkezli olmayan bir akademik deneyim istedim. Eski okulumda, biyoloji gibi, yalnızca öğrencilerin sınavları geçmeleri amacıyla öğretilen birçok monoton dersi vardı.''; Şeklinde cevap alınır.

Öğrencilerin geçiş yapmayı seçmesinin diğer yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

* Akademik olarak sıkılmak veya mevcut okuldaki dersler tarafından artık zorlanmadığını hissetmek,

* Bilinmeyen olunduğunu hissetmek veya kalabalığın içinde sadece bir yüz olunduğunu hissetmek,

* Birey olarak kim olduğunu keşfetme özgürlüğünün olmayışı,

* Topluluk ve kapsayıcılık üzerine daha fazla vurgu yapma arzusu,

* Aktivitelere (drama, öğrenci yönetimi veya çeşitli spor takımları gibi) katılmayı istemek, ancak sınırlı alanlar için rekabet edememek.

Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi olarak yukarıda ifade edilen konuların öğrencilerimiz için ne denli önemli olduğunun farkındayız. Neden özel bir liseye geçmeyi düşündüğünüzü yalnızca siz bilirsiniz ve gerekçeniz ne olursa olsun, hareket sizin için doğru olan olmalıdır.

Bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, başlamak için en iyi yer, düşündüğünüz okullardaki bir kabul danışmanıyla konuşmaktır, çünkü bunlar aklınıza gelebilecek birçok soruyu yanıtlamanıza yardımcı olabilir. Daha sonra, kısa listenizdeki okulları ziyaret etmek ve gezmek ve halihazırda kayıtlı olan diğer öğrencilerle konuşmak, topluluğun sizin için uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Bursa Ataevler Akademik Koleji Özel Lisesi olarak siz değerli öğrencilerimizi bekliyoruz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Ataevler Özel Lise

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej