bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Yabancı Dil Liseleri

|

Bursa Yabancı Dil Liseleri

Dil liselerinde bir dile yatırım yapan öğrenciler ister yüksek öğrenime devam etmek ister mezun olduktan sonra işgücüne girmek olsun, başarı umutlarını artırır. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel lisesi yabancı dil sınıfları, yabancı dilde akademik eğitimle, nitelikli öğretmenler önderliğinde hem yabancı dilinizin mükemmelleşmesini sağlıyor hem de akademik çalışmalara bam başka bir perspektiften yaklaşabileceğiniz bir nitelik kazandırıyor. Aşağıdaki avantajlara bir göz atın ve herkesin yabancı dil becerisi hakkında ne düşündüğünü görün. Bursa Dil Liselerinde Eğitim Almanın Faydaları aşağıda ifade edilmiştir.

Kendinize Güveninizi ve Kişisel Başarı Duygunuzu Arttırın

Başka bir dil öğrenmek, gurur duyabileceğiniz ve gurur duymanız gereken bir başarıdır! Dil liseleri, akademik alanda almanız gereken eğitimi, akademik olarak kendini geliştirmiş yetenekli öğretmenlerle nitelikli bir eğitim almanızı sağlıyor. Bursa Koleji Özel Lisesi yabancı dil sınıfları yabancı dili anadil seviyesinde üstelik akademik olarak kullanma yeteneği kazandırıyor. Bursa Dil Liseleri sadece entelektüel ve duygusal olarak gelişmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi daha iyi bir iletişimci yapacak, hedeflerinize ulaşmanız için sizi güçlendirecek ve özgüveninizi artıracaktır.

Üniversite'de Hedeflediğiniz Bölümler Açısından Beklentilerinizi İyileştirin

Diller, başvurunuzda olması gereken harika bir beceridir. Üniversiteye kabul memurları ayrıca, birkaç yıl veya daha uzun bir süredir başka bir dil öğrenmeye yatırım yapan öğrencilerin tercih edilmesinde Dil liselerinin yetiştirdiği öğrencilere öncelik vermektedir. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Lisesi, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin yabancı dil bölümlerine en çok öğrenci yetiştiren kurumlardan biridir.

Kariyer Beklentilerinizi Artırın

Bursa dil liselerinde edindiğiniz dil becerileri, iş piyasasında size ciddi bir rekabet avantajı sağlayacaktır. Diller, sektör veya beceri düzeyi ne olursa olsun tüm meslekler için gerekli olan ilk sekiz beceri arasındadır ve devlet, özel ve kâr amacı gütmeyen sektörlerde büyük talep görmektedir.

Ülkenize Hizmet Edin

Türk Silahlı Kuvvetleri, Dışişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, MİT ve Türk Havacılık ve Uzay Ajansı gibi kurumların tümü, dil becerileri için büyük bir talep görüyor ve birçoğu devlette kariyer yapmak isteyen dil öğrencilerine burs veriyor. Ve dil becerilerine sahip üniversiteye bağlı olmayan öğrenciler için ordu, çok çeşitli fırsatlar sunar. Bursa'nın en önde gelen dil liseleri arasında gelen Akademik Koleji bu güzide devlet kurumlarına bugüne dek yüzlerce öğrenci yetiştirmiş olmaktan gurur duymaktadır.

Beyninizi Sürekli Olarak Besleyin

İki dil bilenler, daha iyi problem çözme becerilerinin yanı sıra gelişmiş hafıza, konsantrasyon ve zihinsel esnekliğe sahiptir. Dil eğitimi alan öğrenciler aynı zamanda standart sınavlarda daha iyi puan alma ve diğer derslerdeki akademik ilerlemeden yararlanma eğilimindedir.

Yeni Zirvelere Seyahat Edin

Yerel dilin bir konuşmacısı olarak seyahat etmek, yurt dışı seyahatinde devrim yaratabilir. Turist balonunun dışında daha kolay gezinebilir ve bir ülke, halkı ve kültürü ile daha derin bağlantılara ve anlayışa sahip olabilirsiniz. Dil liseleri hedeflediğiniz dili akademik olarak öğretmekle kalmaz kültürel ve sosyal değerleri ile üst seviyede bir toplum kültürüne sahip olmanızı sağlar. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Lisesi, yabancı dil sınıflarında okuyan öğrencilerimiz, küresel dünyaya bütüncül bir bakış açısı kazanırlar.

Daha Empatik ve Düşünceli Bir Kişi Olun

Başka bir dil konuşmak, başka bir kültürle en doğrudan bağlantıdır. Diğer insanların dünyayı nasıl gördüklerine dair kültürel anlayış ve derin anlayışlar kazanmanıza olanak tanır. Bu tür bir bakış açısına sahip olmak inanılmaz bir varlıktır.

Biraz Eğlenin—Gerçekten!

Herhangi bir dili öğrenmek zaman ve çaba gerektirir, ancak bu onun bir angarya olarak görülmesi gerektiği anlamına gelmez. Bir dil öğrenmek ve özellikle onu gerçek durumlarda kullanmak çok eğlenceli olabilir. Dil liseleri yabancı dile kültürel varlığı ile birlikte hâkim olabilmenizi sağlar. Hem sınıf içinde hem de dışında teknoloji ve sosyal medya kullanımı, öğrencilerin dilleri sevmelerinin bir başka nedenidir. Bursa Nilüfer Akademik Koleji, yabancı dilde eğitimi eğlenceli ve heyecan verici bir hale getiren özel programları ile eğitimi eş zamanlı olarak nitelikli bir eğlenceye çevirir.

Kalabalıktan Uzak Durun

Dil becerileri büyük talep görürken, Ülkemiz vatandaşlarının yüzde ikisinden daha azının başka bir dil konuştuğunu biliyor muydunuz? Başka bir dilde yetkin olmak, kariyerinizde, arkadaşlarınız arasında, tanıştığınız insanlar arasında ve topluluğunuzda öne çıkacağınız anlamına gelir.

Başka bir dilde yetkin olmak için atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

* Bursa'da yabancı dilde eğitim veren dil liselerine kaydolun.

* Zaten kayıtlı mısınız? O halde öndesiniz! Okulda kalın ve herhangi bir gereksinimin ötesinde derslerinize devam edin.

* Okulunuzda sunulmayan başka bir dil mi arıyorsunuz? Bir okul sonrası programı alın veya bir öğretmenle çalışın.

* Teknolojiyle haşır neşir olun! Sizi hedef dilinizi konuşan diğer öğrencilerle ve öğretmenlerle buluşturan çevrimiçi platformların yanı sıra dil öğrenme uygulamalarını keşfedin.

* Dil liselerinin yaz programına veya kampına kaydolun.

* Okulda bir dil kulübüne katılın. İlgilendiğiniz yabancı dili kulübün yok mu? O halde İnisiyatif alın ve başlayın!

* Okulda hedef dilinizi anadili olarak konuşan öğretmenlerinizle çokça konuşun.

* İkinci dilinizde müzik, film veya web videoları keşfedin ve keyfini çıkarın.

Yabancı dili tam anlamı ile bir hayat tarzına dönüştüren Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Lisesi, Bursa'da bulunan dil liseleri arasında en yüksek akademik başarıya ve en yüksek yabancı dil becerisine sahip öğrencileri yetiştirmesi ile ön plana çıkmaktadır. Yerinde değerlendirme ve aklınıza gelen tüm soruların yanıtlanması için sizleri Ataevler'de bulunan eğitim kampüsümüze bekliyoruz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Yabancı Dil Liseleri

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej