bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Kreş Fiyatları

|

Bursa Kreş Fiyatları

Bursa kreş fiyatlarına değinmeden önce çocuk eğitimi hakkında bilmemiz gereken hususlardan bahsedelim.İnsan gelişiminin ilk evresi erken çocukluk dönemidir. Bu sebeple okul öncesi eğitim, çocuğun gelişim evrelerini destekleyerek, yetişkinlik evresinde daha üretken ve verimli olmasına katkı sağlar. Genel olarak 0-6 yaş aralığını kapsayan erken çocukluk dönemi gelişimin en hızlı olduğu dönemdir. Yapılan bilimsel çalışmalara göre bu yaş aralığında öğrenme potansiyeli yetişkin düzeydeki bireye göre çok daha fazladır.

Bursa kreş fiyatları ise, piyasadaki dalgalanmalardan etkilendiği üzere okul bazında farklılıklar oluşabilmektedir. Şu an için burada bir rakam belirtmek gerçeği yansıtmayacaktır. Bu sebeple Bursa Kreş fiyatları konusunda direkt kurum ile görüşmeniz daha sağlıklı bir sonuç olacaktır.

Tekrardan Bursa kreşler konusuna gelecek olursak şunları belirtmekte aileler ve çocuklar adına fayda var : Erken çocukluk dönemi çocuk için bir keşif dönemidir. Bu sebeple kreşimizde çocuk eğitiminde onun yaratıcı gücünü ortaya çıkarabilecek, ilgi alanlarını keşfetmesine olanak sağlayacak programlar sunulmaktadır. Kreş eğitiminin hem aile üyelerine hem de çocuklara katkısı büyüktür. Bu yazımızda çocuklara olan katkılarından bahsedeceğiz. En önemlisi çocuk aile dışı bir ortamla bir araya geleceği için sosyal çevre ile tanışma ve kaynaşma fırsatını elde eder. Toplumsal rolleri gözlemler ve deneyimleriyle kendi kişiliğini oluşturmaya başlar. Kreş eğitiminin çocuğa sağladığı katkılar sayılamayacak kadar fazladır. Kreş eğitiminde çocuk :

sosyal bilincini oluşturmaya başlar.

öğrenme alışkanlığı kazanır.

farklı disiplinler ile tanışma fırsatı yakalar (Spor-Sanat-Bilim-kültür)

motor ve bilişsel becerileri gelişir.

paylaşmayı ve empati yapmayı öğrenir.

özgüven kazanmaya başlar.

ve çocuk kreş eğitimi ile birlikte daha pek çok yeni kazanımlar edinmiş olur.

Aileden sosyal ortama ilk geçiş dönemi olduğu için kreş eğitimi çocuğun bilişsel ve duyusal gelişimi açısından önemlidir. Okul öncesi eğitimde yapılan çalışmalar ile birlikte çocuğun öz saygısı gelişir ve kendine güveni artar. Çocuk kendine olan güvenini sınamak amaçlı belli başlı davranışlar gösterebilir.Bu noktada anne ve babaların hatta öğretmenlerin çocuğa çok hassas davranmaları gerekir. Çok küçük bir örnek olarak çocuk elindeki su dolu bardağı bir yerden bir yere götürmek isteyebilir bu noktada onun özgüvenini kıracak, engelleyecek bir davranış sergilememek gerekiyor. Çocuk bu hareketiyle birlikte bir şeyi başarmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da kendine olan güveni artar.

Okul öncesi dönem için özet olarak yukarıdaki hususları gözetebilirsiniz.. Ailelerin bu bilgiler ışığında titizlikle bir araştırma yapması ve idari kadrolarla iletişime geçerek kreş seçmesi daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bursa kreş fiyatları konusunda bize telefon açabilir ya da direkt bilgi almak için Akademik Koleji'ni ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Kreş Fiyatları

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej