bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Okul Öncesi Eğitim

|

Bursa Okul Öncesi Eğitim

Bursa'da ve Nilüfer'de çocuğunuza iyi bir okul öncesi eğitim vermek, onun yaşamın her alanında başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Bursa Nilüfer Akademik koleji özel anaokulunda çocuklar okul öncesi dönemde sosyal, akademik öncesi ve genel yaşam becerilerinde okulda ve sonrasında başarılı olmalarına yardımcı olacak güçlü bir temel geliştirirler.

Okul öncesi eğitim, bir çocuğun benlik saygısının geliştirildiği ilk alandır. Bir genç kendi adının, eşyalarının ve arkadaşlarının değerini öğrenir. Anaokulunda her çocuk öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla konuşmayı öğrenir.

Bursa Akademik Koleji okul öncesi eğitimi bir çocuğun gelecekteki başarısı için zemin hazırlamak için ideal bir ortam sağlamaktadır. Bir çocuğun anaokulunda edindiği bilgi ve beceriler, çocuğun ileriki yaşamlarındaki yetenek ve tutumları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Aşağıda, okul öncesi eğitimin bir çocuğun tam gelişimi için önemli olmasının on nedeni vardır:

1. Çocukların Yaratıcılığı ve Merakı Okul Öncesi Eğitim Ortamında Beslenir

Küçük çocukların, öğrenmelerine ve daha yaratıcı olmalarına yardımcı olmak için geliştirilebilecek aktif hayal güçleri vardır. Anaokulundaki ortam, keşfetmeye ilham vermek için tasarlanmıştır. Bursa Nilüfer Akademik Koleji özel anaokullarındaki öğretmenler, gençlere kendi fikir ve kavramlarını geliştirmelerinde yardımcı olmak için eğitilmiştir.

"Doğru" yanıtları veya eylemleri vurgulamak yerine, sorgulamayı teşvik eder, sorular sorar ve çocukların fikirlerini dinlerler. Çocukların, uygun yetişkin etkileşimleriyle dinamik bir ortamda merak ve yaratıcılık geliştirmeleri daha olasıdır.

2. Okul Öncesi Eğitim Çocukların Sosyal Beceriler Kazanmasına Yardımcı Olur

Bursa Akademik Koleji özel anaokulunda çocuklar diğer çocuklarla ve ailelerinden olmayan kişilerle uzun süreler geçirirler. Bu ortamda arkadaş edinmeyi, iş birliği yapmayı, dinlemeyi ve temel konuşma becerilerini geliştirmeyi öğrenmek için çeşitli olasılıklar vardır.

Aileden olmayan insanlarla sosyalleşme, çocuğun eğitiminin önemli bir yönüdür. Akranlar veya öğretmenler olsun, başkalarıyla nasıl iyi etkileşim kurulacağını öğrenmek, gelecekte eğitim sürecini yumuşatabilir.

Erken sosyalleşme için yetişkin etkileşimi ve modelleme gereklidir. Paylaşmayı ve iş birliği yapmayı öğrenmek, sosyal etkileşimin önemli bir yönüdür. Profesyonel rehberlikle yapıldığında çocuklar bundan büyük ölçüde faydalanabilir.

Güvenli bir öğrenme ortamında öğrenilen beceriler, gençlerin okul dışında da sosyalleşmelerine yardımcı olabilir. Ebeveynleriyle ilişkilerini geliştirebilir ve bu süreçte özgüven kazanabilirler.

3. Okul Öncesi Eğitim Çocukları Hayat Boyu Öğrenenler Olmaya Hazırlar

Bursa'da okul öncesi eğitimin bir diğer önemli gerekliliği çocuklarda yaşam boyu öğrenme temelini oluşturmasıdır. Oyun oynamak, küçük çocukların öğrenmesi için harika bir yoldur.

Bir çocuğun sınıf öğrenimiyle ilgili ilk deneyimi aşırı akademik bir ortamdaysa, güçlü bir merak duygusundan yoksun olabilir ve okuldan kopabilir. Okul öncesi eğitim, çocukların ilgilerini çeken yöntemlerle öğrenmelerine olanak tanıyarak öğrenmeyle olumlu bir ilişki kurar. Bursa Nilüfer Akademik Koleji gençleri eğitim yolculukları boyunca sürecek bir çalışma arzusu oluşturmaya teşvik eder.

4. Okul Öncesi Eğitim Etkinlikleri Çocukların Okuryazarlık Öncesi Becerilerini Geliştirmelerine Yardımcı Olur

Bursa Akademik Kolejinde öğretmenler, çocukların okuryazarlık öncesi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için okul öncesi dönemde çeşitli oyunlar ve etkinlikler kullanır. Çocuklar sesleri ayırt etmelerine, sesli okuma hikayeleri dinlemelerine ve alfabe şarkılarını söylerken manyetik alfabe harfleriyle oynamalarına yardımcı olan tekerlemeler öğrenir.​

Çocuklar genellikle bu temelleri anlamanın yanı sıra öğrenmeye devam etmek için bir neşe ve motivasyon duygusu geliştirirler. Okul öncesi eğitimde okuryazarlık öğrenimi, çocukların doğal olarak ilgi çekici buldukları etkinlikler sırasında gerçekleşir ve bu da okuma ile iyi ilişkiler kurulmasına neden olur.

5. Okul Öncesi Eğitimle Çocuklar Kendilerine Bakmayı Öğrenirler

Bursa Nilüfer Akademik Kolejinde çocuklara okul öncesi eğitim döneminde sorumluluk sahibi olma pratiği yapmaları için sık sık fırsatlar verilir. Okul öncesi öğretmenleri tarafından çocuklara ellerini yıkamaları, kişisel eşyalarını küçük bölmelerde tutmaları ve oyuncakları yerlerine geri getirmeleri öğretilir ve beklenir.

6. Okul Öncesi Eğitimle Çocuklar Birbirlerini Korumayı Öğrenirler

Okul öncesi eğitim ile çocuklar sadece kendilerine nasıl bakacaklarını değil, aynı zamanda başkalarına nasıl bakacaklarını da öğrenirler. Bursa Akademik Koleji öğretmenleri, öğrencileri yeni yetenekler öğrenmede birbirlerine yardım etmeye ve kendilerini diğer öğrenciler için bir kaynak olarak görmeye teşvik eder.

Okul öncesi çağındaki çocuklara da sınıfta yardımcı olma fırsatları verilebilir. Öğretmenler, örneğin, öğrencilerden ara öğün sırasında masayı düzenlemelerini, takvimi ayarlamalarını veya bir aktivitenin kurulumuna yardımcı olmalarını isteyebilir.

7. Okul Öncesi Eğitimle Çocukların Dil Becerileri Geliştirilir

Okul öncesi eğitimde dil becerileri en iyi dil açısından zengin bir ortamda öğrenilir. Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokulu öğretmenleri, etkinlikler aracılığıyla yeni kelimeler tanıtarak ve düşündürücü sorular sorarak çocukların dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Okul öncesi çocuklar etkili konuşmayı öğrenmede bariz bir avantaja sahiptirler çünkü yeni şeyler keşfetmek, sesli kitap dinlemek, hikayeleri canlandırmak ve şarkı söylemek için çok fazla fırsatları vardır.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Okul Öncesi Eğitim

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej