bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Ortaokul

|

Bursa Ortaokul

Bursa'da yaşıyorsanız ve çocuğunuz için bir Bursa'da ortaokul seçme arifesindeyseniz, şu soruların yanıtlarını aramalısınız: Çocuğum önümüzdeki birkaç yıl boyunca nerede en mutlu olacak? Evimizin yakınındaki popüler devlet okulu çocuğumu liseye etkili bir şekilde hazırlayacak mı? Bu okul gerçekten göründüğü kadar harika mı? İlgilenilen okulun ulusal sınavlarda akademik başarısı yüksek mi?

Ortaokul eğitim döneminin çocukların ergenliğe geçiş dönemine denk gelmesi itibarı ile gönderilecek okulun değerlendirilmesinde farklı faktörlere önem verilmesi gerekecektir. Gelişim döneminde okul tercihi oldukça önemlidir. Bursa, donanımlı ortaokul anlamında zengin şehirlerimizdendir. Bursa Akademik Koleji ortaokulu çocuklarımızın geleceklerini şekillendirmede ebeveynlerimizin en büyük destekçisi olmaktadır.

Potansiyel bir Bursa ortaokul değerlendirirken ebeveynlerin yapması gereken en önemli şeyleri sizler için sıraladık.

Bursa Ortaokul ve Eğitim

Ortaokul yılları çocuklar için zor olabilir. Bu nedenle çocukları sadece akademik olarak değil, sosyal ve duygusal olarak da destekleyen bir okul bulmak önemlidir. Herhangi bir sosyal beceriye veya zorbalık karşıtı bir programa sahip olup olmadıklarını sorun. Danışmanları sorun. Bursa Akademik Koleji ortaokulu uyguladığı zorbalık karşıtı tedbirleri ile gelişim çağının en hassas döneminde olan ortaokul öğrencilerimiz için güvenli bir eğitim ortamı oluşturmaktadır. Bazı ortaokullar, bir çocuğu üç yıl boyunca aynı rehberlik danışmanına atar. Bazı ortaokulların rehberlik danışmanları bile olmayabilir. Beşinci sınıflar daha büyük öğrencilerden ayrı mı, yoksa okulun geçişlerine yardımcı olacak başka yolları var mı? Çocuğunuzun ne tür bir desteğe ihtiyacı olabileceğini düşünün ve ardından bunu alıp almayacağını bildiğinizden emin olun.

Birden fazla ortaokulu ziyaret edin ve doğru soruları sorun

Müdür kötü mü karşıladı? Problemli öğrencilerin toplandığı bir sınıf olduğuna dair bilgi mi aldınız? Belki bu daha büyük bir sorunun işaretidir ya da belki de sadece kötü bir güne denk gelmişsinizdir. Şüpheleriniz varsa, ancak yine de bu okulu düşünmek istiyorsanız, tekrar ziyaret edin. Birçok ebeveyn genel sorular sorar (Test puanlarınız nedir? Her gece ne kadar ödev var?) ve genel cevaplar alır. İlgilendiğiniz Bursa ortaokulunun gerçekte nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız, "Bu okulu tanımlamak için hangi üç sıfatı kullanırsınız?" gibi başka sorular sorun. Bursa Akademik Koleji ortaokulu okulumuza yapacağınız ziyarette aydınlatıcı bilgilerle akıllarda oluşabilecek tüm sorulara cevap verme gayretindedir.

Okulun yüzeysel niteliklerinin ötesine bakın

Yeni bir boya işi ve yeni oyun alanı ekipmanı güzeldir ve çocuğunuzun okuldaki deneyimini artırabilir. Ancak bunlar iyi bir eğitime dönüşmeyebilir. Benzer şekilde, bir ortaokulu mükemmel olmayan bir dış görünüş için yargılamayın. Bu soyulan boyanın arkasında kendini işine adamış eğitimciler ve başarılı öğrenciler olabilir.

Müfredata, öğretmenlere ve müdüre dikkatlice bakın. Fakülte meşgul ve öğretmeye istekli görünüyor mu? Okul, öğrencilerin çok yönlü bir ortaokul deneyimi yaşamaları için temel konuları öğretiyor ve ders dışı dersler sunuyor mu? Çocuğunuz lisenin zorluklarına iyi hazırlanacak mı? Bu cevaplar hemen görünmeyebilir, ancak çocuğunuzun gelişeceği bir okul bulmanın anahtarıdır.

Bursa Nilüfer Akademik Koleji Ortaokulu, deneyimli idarecileri, rehberlik departmanı ve yüksek akademik donanıma sahip öğretmen kadrosuyla, ortaokul öğrencilerimizin eğitim hassasiyetlerine ve gelişimlerindeki istikrarlarının sağlanmasına inançları ile çocuklarımızı birer kutsal emanet olarak görmekte ve Avrupa standartlarında nitelikli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Ortaokul

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej