bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Özlüce Özel Okullar

|

Bursa Özlüce Özel Okullar

Bursa'da birçok ebeveyn, çocuklarını devlet veya özel okula gönderme konusunda seçim yaparken zorlanmaktadır. Bursa başarılı özel okulları ile ülkemizde eğitim anlamında ön sıralarda yer almaktadır. Bursa Özlüce'de nitelikli eğitim imkânı sunabilen birçok özel okul bulunmaktadır. Özel okullar, çocuğunuzun değerlerine uygun kaynaklar, tesisler ve programlar sunabilir. Bursa lise öğrencilerinin yaklaşık %10'u özel eğitime devam etmektedir. Bursa Özlüce Akademik Koleji nitelikli eğitim müfredatı ve donanımlı kampüsü ile Özlüce özel okulları arasında ön plana çıkmaktadır.

Özel okulun avantajları

Özel okullarda ebeveynlerin daha fazla seçeneği vardır. Özel eğitim, ebeveynlerin çocuklarına uygun bir okul seçmelerine olanak tanır. Ebeveynler, çocuklarının ilgi alanlarına odaklanan veya aile için önemli olan değerleri koruyan okulları seçebilirler.

Uzmanlaşmış özel eğitim, Millî Eğitim Bakanlığı'nın çekirdek müfredatının yanı sıra belirli bir öğrenme alanını vurgular.

Sanatsal aktivitelere yoğunlaşabilme

Özel okullar, çocuğunuzun yeteneklerini keşfetmesine olanak tanıyan özel sanat programları sunabilir. Örneğin, Bursa Özlüce Akademik Koleji, öğrencilerin yıl boyunca performanslara katılabilecekleri bağımsız bir uzman okuldur. Oyunculuk, dans, müzik veya müzikal tiyatro gibi dersler verilmektedir.

Özlüce özel okullarının çoğu, çocuğunuzun yaratıcı sanatlarda başarılı olması için stüdyo ve tiyatro olanaklarına sahiptir.

Çeşitli spor etkinliklerine katılım

Özel okullarda, genellikle öğrencilerin diğer özel okullara karşı rekabet etmeleri için ekstra fırsat sağlar. Birçok özel okul 'Cumartesi sporu' ve büyük spor tesisleri sunmaktadır. Bursa Özlüce Akademik Koleji yarı olimpik yüzme havuzu ile geleceğin yüzme şampiyonlarını yetiştirmektedir. Okulda ayrıca futbol, basketbol, güreş, tekvando, masa tenisi ve daha birçok spor branşında çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri mümkündür.

Akademik başarı

Araştırmalar, özel okulların öğrencilerinin okul sonrası sonuçların daha iyi olduğunu gösteriyor. Özel eğitime devam eden çocukların daha yüksek bir oranla ile yüksek öğrenime devam etmektedirler.

Bazıları, özel okulların fiyatları nedeniyle akademik veya spor dünyasında başarılı olmak için bir sorumluluk duygusu hissetmektedir. Özel okul öğrencilerinin küçük yaşlardan itibaren başarılı olmaya odaklandıklarını bilinen bir gerçektir. Bursa Özlüce Akademik Koleji öğrencilere öğrenme alışkanlığı ve sevgisi kazandırmayı hedeflemektedir. Özel okullardaki öğretmenlerin tek tek öğrencilere daha fazla ilgi göstermeleri için gerekli zamanı kolaylıkla bulabilmeleri, özel okulları devlet okullarından ayıran en büyük etkenlerden biridir.

Daha küçük sınıf boyutları

Özel okulların genellikle daha küçük sınıf boyutlarına sahip olduğu bilinmektedir. Araştırmalar, daha küçük sınıfların öğrencilere fayda sağladığını gösteriyor. Buna bireysel ilgi ve daha rahat bir ortam dahildir. Daha düşük bir öğretmen/öğrenci oranı, öğretmenlerin daha fazla gözlem yapmasını ve müdahale etmesini sağlar. Sonuç olarak, ebeveynler çocukları ve aileleri için uygun olan bir okul seçmelidir. Bu seçimde önem verilmesi gereken faktörlerden biri sınıf mevcutlarıdır. Bursa Özlüce Akademik Koleji ortalama 12-15 öğrencilik sınıf mevcutları ile en iyi öğretmen öğrenci oranlarına sahip özel okullar arasındadır.

Bir okul seçmek için ipuçları

Okulun temel değerlerini araştırın. Bu, aile değerlerinizin uyumlu olup olmadığını gösterecektir. Çocuğunuzun akademik değerlerin dışında başarılı olabileceği alanları belirleyin. Çocuğunuz rekabetçi sporlar veya yaratıcı sanatlar yapmak isteyebilir. Çocuğunuz için okul seçmek zor olabilir ancak doğru okulu bulmak uzun bir hayat maratonu başlangıcında oldukça önemlidir. Bursa Özlüce Akademik Koleji olarak özel okullar arasında en uygun fiyatları en nitelikli eğitim programları ile buluşturmaktan gurur duyuyoruz. İletişim numaramızdan bizimle iletişim kurabilir veya doğrudan kolej kampüsümüzü ziyarete gelebilirsiniz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Özlüce Özel Okullar

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej