bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa'da İngilizce Eğitim Veren Liseler

|

Bursa'da İngilizce Eğitim Veren Liseler

'Bir dil bir İnsan iki dil iki insan' söylemi aslında yabancı dil bilgisinin ne denli önemli olduğunu ifade eden en güzel sözdür. Bursa'da ve Nilüfer'de yabancı dil liselerine olan ilginin temelinde bu söylem vardır. Dünyada olup bitenlere bam başka bir açıdan bakabilme yeteneği ancak farklı yabancı dillere olan hakimiyetten geçmektedir. İngilizce eğitim veren liseler arasında Bursa Akademik Koleji Özel Lisesi yabancı dil bölümü, öğrencilerinin yeni ufuklara yelken açmasını sağlıyor. Bursa Nilüfer Yabancı Dil Liseleri oldukça seçkin ve nitelikli akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerine iki veya daha fazla yabancı dil eğitimi vererek onları küresel dünya vatandaşlığına yakınlaştırıyor.

Yaygın olarak İngilizce eğitim veren liseler daha çok tercih edilse de Fransızca eğitim veren liseler de son yıllarda ilgi görmektedir.

Lisede İkinci ve Üçüncü Yabancı Dili Öğrenmek Neden Bu Kadar Önemli?

İngilizce çok popüler bir dil olduğundan, ülkemiz öğrencileri şimdiki ve gelecekteki yaşamlarında yararlı olabilecek diğer dillerle birlikte özellikle İngilizce öğrenimine ağırlık vermektedirler. Latin Amerika, Asya ve Avrupa'dan insanlar çok erken yaşlarda ikinci dilleri olarak İngilizce öğreniyorlar. İlkokula girdiklerinde okumaya başlarlar.

Araştırmalar dünyada en çok ilgi duyulan yabancı dillerin başında İngilizcenin geldiğini göstermektedir. Dünya'nın hangi coğrafyasında olursanız olun Mutlaka İngilizce ile iletişim kurabileceğiniz birilerine rastlamanız çok yüksek olasılıkla mümkündür. Bursa ve nilüfer yabancı dil liseleri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik gibi akademik derslerin tamamını İngilizce vermekle birlikte, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça gibi popüler diğer yabancı dillerin de eğitimini vermektedirler. İngilizce anadil olarak dünyada en çok konuşulan dil değildir ancak bilim, teknoloji, finans, yazılım ve araştırma konularının ana dili İngilizcedir. Bu da İngilizceyi dünyanın en popüler dili haline getirmiştir. Ayrıca Akademik Koleji Bursa'da Fransızca eğitim veren liseler arasında gururla yer almaktadır.

Lise Yabancı Dil Öğrenimi

Yabancı dil eğitimi veren liseler haricinde kalan diğer liseler, akademik eğitimi Türkçe vermekle birlikte yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve seçmeli ders olarak Almanca, Fransızca veya Rusça dillerinden birini vermektedir.

Ek olarak, birçok kolej, kabul edilmeden önce belirli sayıda yabancı dil gerektirir. Eğer bunlardan yoksunsanız, onların okuluna gittikten sonra birkaç ders almanız gerekir. Bir kolejde daha da fazla dil eğitimi imkânı sunulacaktır. Bursa nilüfer Akademik Koleji Özel Lisesi akademik eğitim dili olarak İngilizceyi kullanmakta olup, İngilizce haricinde en az iki farklı popüler yabancı dil eğitimi sunmaktadır. Diğer liselerle kıyaslandığında, Bursa yabancı dil liseleri eş nitelikte akademik eğitimin yanı sıra, anadil seviyesinde İngilizce ve en az iki farklı popüler yabancı dil eğitimi vermeleri ile nitelik açısında oldukça yüksek değerde bir lise eğitim programı sunmaktadırlar.

Araştırmalar, bir çocuğun bir dili ne kadar küçük öğrenirse, onu hem daha iyi anlayacak hem de konuşabileceklerini göstermiştir. Ancak ilkokulda ve ortaokulda nitelikli bir İngilizce dersi almadıysanız, yabancı dil eğitimi veren liseler başlamak için harika bir yerdir.

Başka bir dil öğrenmeye başladığınızda beyniniz de çok gelişir. York Üniversitesi'nden psikologlar, bir yabancı dil öğrenen öğrencilerin derslerinde ve testlerinde, özellikle matematik ve kelime dağarcığında daha yüksek puanlar aldıklarını keşfetti. Bunun nedeni, ikinci bir dil öğrenmenin, bilgiyi işleyen kısım olan beynin gri maddesini etkilemesidir. Böylece öğrenci bilgiyi daha hızlı özümser.

Dünya Çapında İletişim

Bursa ve Nilüfer yabancı dil liselerinde İkinci ve hatta üçüncü bir dil öğrenerek büyük bir pencere açmış olursunuz. İngilizcenin yanı sıra İspanyolca öğrenirseniz, dünyada İspanyolca da konuşan 414 milyon insanla konuşabileceksiniz. Almanca öğrenirseniz, 360 milyon konuşmacıyla konuşabilirsiniz. Ne seçtiğiniz gerçekten önemli değil; iletişim kurabileceğiniz insan sayısı öğrendiğiniz yabancı dil sayısı ile birlikte artacaktır.

Yabancı Dil Liseleri Birçok Fırsat Kapısı Aralar

Daha fazla insanla iletişim kurmak, iki veya daha fazla dil konuşmaktan alacağınız en büyük ödüldür. Aynı zamanda iş fırsatlarını şaşırtıcı derecede artacaktır. Yalnızca İngilizce konuşarak iş bulabileceksiniz, ancak özgeçmişiniz Fransızca veya İtalyanca da konuşabileceğinizi söylüyorsa, işi alma olasılığınız daha yüksektir. Ülkemizdeki büyük ticari oluşumlar, uluslararası şirketlerle iş ilişkileri kurma eğilimindedir. Yabancı dil liseleri arasında en ön planda olan Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Lisesi bugüne dek yüzlerce öğrencisini uluslararası kariyerle buluşturmuş olmaktan gurur duyar. Çok uluslu ortaklarla iletişim kurmak için şirketler, ikinci bir dili akıcı bir şekilde konuşabilen işçileri işe alır. Yabancı dil eğitimi veren liselerde ikinci ve üçüncü bir yabancı dil öğrenmek, birçok nedenden dolayı vereceğiniz en iyi karardır:

* İletişim kurabileceğiniz kişi sayısını artırır

* İş fırsatlarınızı artırır, hayatınızı iyileştirir ve beyninizin daha hızlı çalışmasını sağlar,

* Güveninizi artırmaya yardımcı olur ve seyahat etmeyi kolaylaştırır,

* Size yurtdışında eğitim görme fırsatı verir ve zihninizi yeni kültürlere açar,

Bursa Akademik Koleji Bursa'da İngilizce ve Fransızca eğitim veren liseler arasında, şehirde bulunan yabancı uyruklu öğrenciler ve yerel öğrencilerden oluşan uluslararası sınıfları ile hem kültürel zenginleşme hem nitelikli bir kariyerin zeminini hazırlayarak, Bursa'da ve Nilüfer'de en nitelikli yabancı dil liseleri arasında yerini gururla almaktadır.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa'da İngilizce Eğitim Veren Liseler

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej