bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Yüzme Kursu

|

Bursa Yüzme Kursu

Bursa Yüzme Kursu konusunda yarı olimpik havuzuyla çocuk ve gençlere hafta sonları ve yazın yüzme kursu olanağı tanıyan Akademik Koleji sportif ve hobi faaliyetleriniz için hizmetinizde. Bursa bölgesi merkez ilçelerden biri olan Nilüfer bölgesinde Ataevler Mahallesi Akpelin Sokak No::6/1 adresinde sizlere nezih, profesyonel bir yüzme ortamı sunuyor. Hafta sonları ve yaz dönemi boyunca kesintisiz faydalanabileceğiniz Bursa Yüzme Kursu ile birlikte çocuklarınıza ve kendinize keyifli anlar yaşatabilir ve aynı zamanda yüzme sporu hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen özel programlarla birlikte yüzme becerinizi artırabilir ve keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Fiziksel ve psikolojik olarak birçok faydası olan yüzme sporuna Bursa Yüzme Kursu ile birlikte başlangıç yapabilirsiniz. Yüzmenin sayısızca faydası vardır. Bunların bazıları ise şu şekildedir ; Kilo kontrolünüzü dengeler, kaslarınızı güçlendirir, kalp sağlığınıza fayda sağlar,vücudunuz esneklik kazanır, kas ve eklem problemlerinizi azaltır ve ortaya çıkmasına engel olur, stres seviyenizi azaltır, sağlıklı bir uyku sağlar ve aynı zamanda kolesterol dengenize uyumluluk kazandırır. Bursa Yüzme Kursu ile birlikte spor yapmanız kol, bacak ve daha pek çok kas grubunu aktif bir şekilde çalıştırır. Kas gruplarının aktif bir şekilde çalışması ise birçok faydayı beraberinde getirir. Kardiyovasküler sistem desteklenir, kilo kontrolü sağlanır, kemikler güçlenir.

Su, hayatımızın her evresi ve alanı için harika bir araçtır. Su bireye sakinlik kazandırır ve vücut ağrılarının azalmasına fayda sağlar. Suyun egzersiz ve spor ile birleşmesi ise yararlı bir kombinasyondur. Suda yapılabilecek sporların en başında şüphesiz yüzme sporu gelmektedir. Bursa Yüzme Kursu profesyonelce hazırlanmış eğitim ve spor içerikleriyle beden ve ruh sağlığınızı geliştirebileceğiniz hijyenik ve nezih bir ortam sağlıyor.

Bursa Nilüfer Yüzme Kursu

Bursa Nilüfer Yüzme Kursu olarak yaz boyunca sizlere profesyonelce bir hizmet sunan kurumumuzla zinde olmak ve zinde kalmak için bizi arayın. Hijyenik yüzme kursu tesisimiz ve uzman sporcularımız eşliğinde beden ve ruh sağlığınıza birçok yarar kazandırabilirsiniz. İster çocuk grubu olsun isterse ergen ya da yetişkin, sizler için oluşturduğumuz programlara dahil olabilir ve gelişiminize bir fırsat tanıyabilirsiniz. Her türlü ekipmanın kurumumuz tarafından karşılanması ile birlikte duş ve çeşitli imkanlar da sunulmaktadır. Memnuniyeti, hijyeni ve profesyonelliği en üst noktada tuttuğumuz tesisimize göz atmak için bizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Tesisimizde Bursa Nilüfer Yüzme Kursunda bu sporla ilgili birçok yeni bilgi ve aynı zamanda teknik de öğrenmenize olanak tanınır. Yüzmede nefes egzersizleri, yüzmede su üstünde kalabilme, en kolay teknik olan serbest yüzme stilinde ayak çırpma, streamline suda kayma suyun akış çizgisini hissetme olarak adlandırılan teknikler eğitmenlerimiz tarafından öğretilir.

Bursa Nilüfer Yüzme Kursu Tavsiye

Bursa yüzme kursu tavsiye başlığı altında yüzme aktivitenizi gerçekleştirirken yararlanıp daha verimli yüzmenize katkı sağlayacak bazı ipuçlarını bir sizin için ele aldık.

1-) Yüzmeye başlamadan önce vücut ısısını dengelemek amaçlı 5-10 dakika basit ısınma ve esneme hareketleri gerçekleştirin.

2-) Başınızı vücudunuzun geri kalan bölümü ile aynı hizada tutmaya gayret gösterin.

3-) Vücudunuzu suya olabildiğince paralel bir şekilde hizalamayı unutmayın. Böyle yaparak dengede durduğunuzda suda daha rahat bir şekilde hareket edebilir ve öğrendiğiniz teknikleri uygulayabilirsiniz.

4-) Yüzme esnasında ayaklarınızı gereğinden fazla hareket ettirmemelisiniz. Daha hızlı ve fazla ayak çırpmak daha hızlı gideceğiniz anlamına gelmemektedir. Gayet rahat ve konsantre bir şekilde dengenizi bozmadan tüm vücudunuzla uyum içinde hareket etmelisiniz.

5-) Suyun içinde nefesinizi tutmayın. Doğru zamanlarda nefes alıp vererek daha hızlı ve aktif bir şekilde yüzebilirsiniz. Suyun içinde nefes verip suyun dışında dışında nefes almayı alışkanlık haline getirerek daha rahat bir şekilde yüzebilirsiniz

6-) Yüzme esnasında nefes alırken kafanızı yukarı kaldırmayıp yana çevirerek nefes almalısınız. Hem sağ hem sol tarafınızdan rahat nefes almayı öğrenmeniz yüzerken daha rahat hareket etmenize katkı sağlayacaktır.

7-) Yüzerken burnunuza su kaçması sizi rahatsız ediyorsa burun tıkacı satın alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

8-) Doğru ekipmanlar ile yüzerseniz daha fazla verim alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse ; su altında daha iyi bir görüş elde etmek için size uygun bir yüzme gözlüğü satın alarak kullanabilirsiniz.

9-) Antrenmanları düzenli periyotlarla artırarak yapın. yüzmeye başladığınız ilk zamanlarda mümkün olduğunca ağır antrenmanlardan uzak durmalısınız.

10-) Özellikle yemek yedikten hemen sonra yüzmekten kaçınmalısınız. Yemek yedikten en az 45-60 dakika sonra yüzmeye başlayın.

Yüzmenin vücuda faydaları, kalp ve akciğer üzerinde de oldukça etkilidir. Yüzme, çok fazla enerji harcamaya sebep olacağı için vücut, tekrar enerji depolamaya ihtiyaç duymaktadır. Bedenimizde Solunum sistemine de etkisi olan yüzme sporu, vücudun ihtiyacı olan oksijene ihtiyacı artıracaktır. Yüzme sırasında nefesinizi tutmadan, belli kulaç aralıkları ile nefes alarak akciğer egzersizleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Yüzme Kursu Fiyatları

Bursa Yüzme Kursu fiyatlar konusunda size bütçe dostu bir fırsat tanıyan Bursa Yüzme Kursu, yaz kampanyaları ile birlikte mükemmel koşullar oluşturmaktadır. Şimdiden rezervasyon oluşturmak ve bilgi almak için istediğiniz zaman ana sayfamızda bulunan telefon numarasından bizimle iletişime kurabilirsiniz.

Özellikle Grup derslerinde, öğrenciler kendi yüzme seviyelerine uygun gruplarda çeşitli teknik dersler almaktadırlar. Önceden sistemli bir şekilde belirlenmiş olan günlerde derse katılım gösterilmeyen günün telafisi yapılmamaktadır. Fakat, hastalık durumlarında, doktor raporu alarak veyahut bu durumu önceden bildirerek, program akışı sizin için güncellenebilir. Bu durumda Bursa Yüzme Kursu Fiyatları hususunda herhangi bir mağduriyet yaşamadan spor faaliyetinize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.

Bursa Yüzme Kursu Fiyatları
Kurs GRUP SAYISI SAAT (AYLIK) FİYAT (TL)
3-5 Yaş 3-5 8 1150
5-14 Yaş 3-5 8 1150
14 Yaş ve Üzeri 3-5 8 1200
Master Grubu 3-5 12 2100
Performans Grubu 3-5 12 2100

Bursa Yüzme Kursu özel dersler ve %30'a varan aile ve grup indirimlerinden yararlanabilmek için bizimle hemen iletişime geçin.

Bursada bulunan diğer yüzme kursu hizmeti veren kurumları sizin için aşağıdaki listemizde sergiledik. Göz atabilirsiniz.

Bursa Yüzme Kursu Tavsiye

Bursa Yüzme Kursu Tavsiye araştırmalarında, kapalı olimpik yüzme havuzunda profesyonel eğitmenler eşliğinde hem birebir hem de grup dersleri düzenleyen Bursa Yüzme Kursu sizlere keyif dolu bir yüzme macerası sunuyor. Bursa bölgesinde az sayıda bulunan yüzme havuzları bireyleri havuz seçiminde dar bir kapasiteye ve olanaksızlığa sürüklemektedir. Güvenilir bir işletme ve profesyonel ortam sağlanması yüzme sporu için oldukça önemli faktörlerdir. Bu minvalde gönül rahatlığıyla Bursa Yüzme Kursu'nu tercih edebilir ve kapalı olimpik havuzun dilediğince keyfini çıkararak spor aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzme Hangi Kasları Güçlendirir ?

Yüzme sporunun vücutta meydana getirebileceği değişiklikleri anlamak için, eğitim aşamalarındaki tutarlılığın tüm farkı yarattığını bilmek önem arz etmektedir. Yüzme eğitiminde vücudunuzu daha iyi anlayın ve yüzme derslerinin kaslarınızı nasıl esnettiğini keşfedin :

1. ay suya ve bedene uyum dönemi: yüzme kursunun ilk ayında vücudunuz su ortamına ve ayrıca eğitimin metoduna uyum sağlar. Bu aşamada öğrencilere derslerde uygulanacak yüzme stil ve teknikleri öğretilir. Bu evrede öğrenci aynı zamanda dengeyi ve düzgün nefes almayı öğrenir, doğru daldırma, itme ve zıplama tekniklerini öğrenir;

2. ay direnç, güç ve esneklik kazanma evresi: Bursa yüzme kursu eğitimlerinde ikinci ayda kaslar yavaş yavaş gerilir, vücudunuzun zaten daha fazla dirence sahip olduğunu ve daha uzun süre yüzebileceğinizi keşfedersiniz. Kas kuvveti, yüzme stili ve yapılan hareketlerle yakından ilişkilidir, örnek vermek gerekirse: Emekleme, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek. Bu hareketlerin her biri vücudun belirli bir bölgesini çalıştırır ve sonuç olarak o bölgede tüm kas gruplarını güçlendirir.

3. AyEndorfin (Mutluluk Hormonu): Yüzme eğitiminin üçüncü ayında vücut, kendi vücudumuzun ürettiği, oluşumları, bağışıklık sistemini ve hatta ağrıyı dindirmekten sorumlu hormon olan endorfini daha fazla üretir. Dayanıklılık (mesafe) çalışmasıyla birleştiğinde, metabolizma hızlanarak hedeflerinize emin adımlarla ulaşmanızı sağlar.

4. ay - yağ eritme: Yüzme, kas gruplarını güçlendirmenin yanı sıra vücuttaki yağların yakılmasına da katkı sağlayan, yüzme aktivitesi ile uğraşanların yaşam kalitesini önemli ölçüde artıran bir spordur;

5. Ay Güçlü ve Belirgin Kaslar: Bursa yüzme kursu ile birlikte yüzme eğitimini istikrarlı bir şekilde tamamladığınızda 5. aydan itibaren kasların daha belirgin ve güçlü bir hale büründüğünü siz de fark edebileceksiniz. Bu, suyun direnci ve ders sırasında yapılan profesyonel hareketler sebebiyle mümkündür. Tüm bunlar özveri ve disiplinli bir çalışma ile birlikte gerçekleştirilebilen bilimsel yaklaşım ve metotlardır.

Yüzme Eğitiminde Çalışan Ana Kaslar

Kasları güçlendirmek ve görsel bir değişikliğe uğratmak isteyenler için yüzmenin en uygun spor dallarından biri olduğunu bilmelisiniz. Yüzme eğitimlerinde hareket türlerine ve hangi kas gruplarının çalıştırıldığına göz atın:

Göğüs: Genel olarak sırt kaslarını ve baldırları çalıştırır;

Sırt: Sırt kaslarını, kalçaları, karnı, göğsü ve uylukların arkasını çalıştırır;

Tarama: Sırtın ve tüm kolun kaslarının tanımlanmasına yardımcı olur

Kelebek: omuzları ve kolları güçlendirir ve belirginleştirir.

Suda yapılan egzersizler oldukları için etki çok daha küçüktür, bu da uygulayıcıların kendilerini derslere daha fazla adamalarını sağlar. Böylelikle karın, bel, bacaklar, göğüs, baldırlar, sırt ve kol kaslarının güçlenmesini sağlayın. Yüzmenin hangi kasları güçlendirdiği konusunda hala şüpheleriniz varsa , bir yüzme öğretmeni ile konuşun. Elbette bu fiziksel aktivitenin uygulamasına aşık olacaksınız.

Bursa Yüzme Kursları
Bursa Yüzme Kursları Adres
Bursa Yüzme Kursu Ataevler Mah. Akpelin Sok. No:6/1 Nilüfer/Bursa
Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Veysel Karani, Zafer Blv., 16270 Osmangazi/Bursa
Osmangazi Belediyesi Atıcılar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Atıcılar, Zafer Bulvarı 1.Yeşil Sokak Karşısı, 16240 Osmangazi/Bursa
Dr. Sadık Ahmet Yüzme Havuzu Selçukbey, Kanal Cad., 16330 Yıldırım/Bursa
Osmangazi Belediyesi Fatih Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu Çiftehavuzlar, Karaca Cd., 16200 Osmangazi/Bursa
Yıldırım Olimpik Yüzme Havuzu Yunusemre, Samanlı Cd. No:95, 16270 Yıldırım/Bursa
Yıldırım Belediyesi Erikli Yüzme Havuzu Yiğitler, Erikli, 3. Cd. No:30, 16300 Yıldırım/Bursa
Fethiye Güner Kostemn Soğanlı Yarı Olimpik Yüzme Kursu Soğanlı, 3. Meltem Sk., 16190 Osmangazi/Bursa
B.B.B. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Fethiye Yüzme Havusu Fethiye, Fatih Sk. No:4, 16140 Nilüfer/Bursa

Bursa Gemlik Yüzme Kursu

Bursa Gemlik Yüzme Kursu konusunda en çok tercih edilen havuz adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Bursa Gemlik Yüzme Kursları
Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi Olimpik Yüzme Havuzu Hamidiye, Ada Sk. No:6, 16600 Gem,lik/Bursa

Bursa Osmangazi Yüzme Kursları

Bursa Osmangazi Yüzme Kursu arayışı olanlar için bu bölgede bulunan bazı havuzları sizler için listeledik.

Bursa Osmangazi Yüzme Kursu
Osmangazi Belediyesi Yüzme Havuzu Veysel Karani Mah. Zafer Blv., 16270 Osmangazi/Bursa
Bursa Çiftehavuzlar Fatih Yüzme Havuzu Çiftehavuzlar Mah. Karaca Caddesi, 16200 Osmangazi/Bursa
Osmangazi Belediyesi Demirtaş Yüzme Havuzu Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi 1254. Sokak Osmangazi/Bursa
Yeni Karaman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yenikaraman Mah. Yeni Karaman Pazar Alanı No:1 Osmangazi/Bursa
Bursa Yüzme Dünyası Spor Klubu Veysel Karani Mah. Zafer Blv. No:19 Osmangazi/Bursa
Bursa Akpınar Yüzme Havuzu Çaybaşı Mah. 16375 Osmangazi/Bursa
Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri Bağlarbaşı, 1. Okul Cd. No:1 Osmangazi/Bursa
Bursa Doğa Yüzme Spor Klubü Atıcılar Mah. Zafer Blv. No:66 Osmangazi/Bursa
Özlüce Yüzme Kursu Bursa Özlüce Mahallesi Nilüfer/Bursa
Doktor Sadık Ahmet Yüzme Havuzu Selçukbey Mah. Kanal Caddesi Yıldırım/Bursa

Bursa Yıldırım Yüzme Kursu

Bursa Yıldırım Yüzme Kurslarından bazılarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Yıldırım Belediyesi Erikli Yüzme Havuzu Yiğitler, Erikli, 3. Cd. No:30, 16300 Yıldırım/Bursa
Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksi Yunusemre, Samanlı Cad. No: 95 Yıldırım/Bursa
Yıldırım Olimpik Yüzme Havuzu Yunusemre, Samanlı Cd. No:95 Yıldırım/Bursa
Yıldırım Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Yiğitler, Ankara Yolu Cd. No: 636/A, 16300 Yıldırım/Bursa
Şahin Başol Spor Kompleksi Yunusemre, 13. Yayla Sk. No:28 Yıldırım/Bursa
Bursa Yıldırım İlsu Yüzme Kursu Hacivat, 365. Sk., 16290 Yıldırım/Bursa
Bursa Yüzme Kursu Veysel Karani Mah. Zafer Blv. no:19 Osmangazi/Bursa

Bursa Nilüfer Yüzme Kursları

Bursa Nilüfer Yüzme Kursları ve havuzlarından bazılarını aşağıdaki tablomuza ekledik. Göz atabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Yüzme Kursu Bursa Nilüfer Ataevler Mahallesi No: 6/1
Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Havuzu Konak Mahallesi konak Cad. Balcı Sk. no:6 Nilüfer/Bursa
Çalı Kapalı Yüzme Havuzu Çalı, Cumhuriyet Cad. No:68 Nilüfer/Bursa
Mihraplı Kadınlar Yüzme Havuzu Odunluk, Eski Orhaneli Yolu No:8 Nilüfer/Bursa
SDC Yüzme Akademi 19 Mayıs, Side Cd. No:4/A, 16120 Nilüfer/Bursa
Özlüce Yüzme Kursu Özlüce, 16120 Nilüfer/Bursa

Bursa Kestel Yüzme Kursu

Bursa Kestel Yüzme Kursu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kestel Yüzme Havuzu Vani Mehmet Mah. Namık Kemal Cad. 999/1, Kestel / BURSA

Bursa Mustafakemalpaşa Yüzme Kursu

Bursa Mustafakemalpaşa Yüzme Kursları
Süngü Spor Tesisi Hamzabey, Sırma Cd. No:50, 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa
Kemalpaşa Semt Yüzme Havuzu Kemalpaşa, 2, 1932. Sk, 34204 Bağcılar/İstanbul

Bursa Yüzme Kursu

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej