bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Yüzüncüyıl Özel Okul

|

Bursa Yüzüncüyıl Özel Okul

Kamu ve özel okul tartışması uzun yıllardır devam etmekle birlikte, sonsuza kadar devam edebilir. Bursa Yüzüncüyıl bölgesinde bulunan her iki ana eğitim kurumları da kendi alanlarında önemli ve Bursa'nın gelecekteki şampiyonlarını başarıyla yetiştirmeye devam ediyor. Birçoğu özel okulların devlet okullarından daha iyi olduğunu düşünüyor, ancak bu tam anlamı ile doğru mu?

Devlet okulu ile özel okul kıyaslaması

Bursa Yüzüncüyıl devlet okulları ve özel okullar arasındaki temel fark, finansman ve yönetimlerinden kaynaklanmaktadır. Adlarından da anlaşılacağı gibi, devlet okulları belediyeler tarafından finanse edilir ve milli eğitim müfredatını uygular. Buna karşılık özel okullar tamamen veya kısmen öğrencilerin öğrenimi ile finanse edilir ve özel bir kuruluş tarafından yönetilir ancak yine milli eğitim müfredatını uygular ve ilave olarak ayırt edici eğitim programları sunabilir.

Özel okullar büyük ölçüde kamunun müdahalesinden bağımsızdır. Bu iki büyük farklılığa dayanarak, devlet okulları ve özel okullar arasında başka önemli farklılıklar da vardır.

Devlet okulu nedir?

Devlet okulları, resmi mevzuatta yer almamasına rağmen düşük bir miktar bağış alarak ikamet esaslı olacak şekilde tüm çocuklara sunulan ilk veya orta dereceli okullardır. Devlet veya ulusal hükümet tarafından finanse edilirler ve kontrol edilirler, yani tamamen veya kısmen vergilerle finanse edilirler. Devlet okullarının müfredatına milli eğitim bakanlığınca ulusal düzeyde karar verilir.

Devlet okullarına kabul, öğrencinin adresine göre belirlenir. Okullar, kendi coğrafi bölgelerine ait öğrencileri almakla yükümlüdür. Teknoloji ve diğer imkanlar okullara göre farklılık gösterse de Bursa Yüzüncüyıl'da bulunan devlet okulları genellikle özel okullara göre daha az imkana sahiptir. Bir sınıftaki öğrenci sayısı bazen tesis veya kaynak eksikliğinden dolayı çok yüksek olabilir.

Devlet okullarının her zaman, devletin zorunlu kıldığı tüm gereksinimleri karşılamaları ve uzmanlık alanlarında yetkin olmaları gereken yüksek nitelikli öğretmenleri işe aldıklarını belirtmek önemlidir.

Özel okul nedir?

Özel bir okul, özel bir kuruluş tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin öğrenim ücreti ile finanse edilir. Bursa Yüzüncüyıl'da bulunan özel okullarda, eğitim imkanları devlet okullarına kıyasla daha yüksektir. Öğrencinin okulda geçireceği zamanı kişisel gelişimin her yönüne hitap edecek şekilde planlanır.

Özel okullar, hükümet tarafından kararlaştırılan aynı müfredatı takip etse de kapsamlı müfredat, okul yönetim kurulu tarafından kararlaştırıldığı için farklılık gösterir. Bursa Yüzüncüyıl Akademik Koleji özel okulu özgün müfredatı ile okul içi ve okul dişi programları sayesinde öğrencilerinin akademik ve fiziksel gelişimlerinde en büyük yardımcıları olmaktadır.

Özel okullara öğrencilerin ücretleri ve kabulü idare tarafından düzenlenir. Okul, bir öğrencinin kabul şartlarını karşılayıp karşılamadığına karar verme yetkisine sahiptir. Bundan sonra, öğretmen olmak için gereken şartların tamamen okula bağlı olduğu öğretmenlerin işe alımında okul yöneticileri kontrol altındadır.

Özel bir okuldaki sınıfların büyüklüğü de bir devlet okulununkinden daha küçüktür. Bursa Yüzüncüyıl Akademik Koleji özel okulu sınıf mevcutları 10-12 öğrenci seviyesindedir. Bu, temel olarak kaynakların ve tesislerin mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır.

Eğitime bir bütün olarak yaklaşıldığında yalnızca akademik başarıya ulaşmak için gerekli unsurların sağlanması eğitimin tamamlanması anlamında yeterli olmayacaktır. Okul çağındaki bireyler, zihinsel olduğu kadar bedensel gelişim çağları içerisinde olduklarından, ders dışı, özellikle spor aktivitelerine ihtiyaç duyarlar. Bu aktivitelerin bedensel gelişime katkısı tartışılmazdır. Bursa Yüzüncüyıl Akademik Koleji özel okulu, donanımlı spor alanları ve il ve ülke genelinde katılım sağlanılan spor turnuvalarına hazırlık yapan spor kulüpleri ile, çocuklarımızın bedensel gelişimleri sağlıklı bir şekilde sağlamaktadır.

Bursa Yüzüncüyıl özel okul fiyatları

Bursa Nilüfer, özel okulların yoğun olarak faaliyet gösterdiği bir ilçedir. Yüzüncüyıl bölgesinde ve bu bölgeye ulaşım anlamında yakın olan bölgelerde birçok kıymetli özel okul mevcuttur. Özel okul fiyatları 2022 yılı için öğrencinin gideceği sınıfa da bağlı olarak 30000 TL ila 65000 TL arasında değişmektedir. Bursa Akademik Koleji, Ataevler'de bulunan özel okul kampüsü, nitelikli öğretmenleri ve donanımlı müfredatı ile Yüzüncüyıl'dan gelen öğrencilerimize de hizmet vermektedir. Bursa Akademik Koleji, özel okul fiyatları anlamında, en nitelikli eğitim müfredatı ve okul imkanlarını en iyi fiyatlarla buluşturması ile ön plana çıkmaktadır. Okulumuzu ve fiyatlarımızı değerlendirmek için siz kıymetli velilerimizi okulumuza bekliyoruz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Yüzüncüyıl Özel Okul

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej