bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa'da Dil Bölümü Olan Özel Liseler

|

Bursa'da Dil Bölümü Olan Özel Liseler

Bursa'da dil bölümü olan özel liseler ve okullar, ebeveynler ve öğrenciler tarafından dikkatle değerlendirilerek, aralarında bir seçim yapılmalıdır. Ülkemizde eğitim faaliyeti gösteren lise ve özel liselerin tümünde öğrenciler tarafından 4 ana bölüm tercih edilmektedir. Bunlar; sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümleridir. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi'nde öğrencilerimiz her bir bölümü tercih edebilmektedirler. bursa'da dil bölümü olan özel liseler alanında kurumumuz ; yabancı dil bölümlerinde eğitim müfredatı ağırlıklı olarak yabancı dilin eğitilmesine yönelik planlanmış olup, İngilizce öncelikli olacak şekilde ikinci bir yabancı dil eğitimi de verilmektedir.

Bursa'da dil bölümü olan özel liselerde ve okullarda,okuyan öğrenciler için, öğrenci sayısı, öğretmen durumu, planlama faktörleri ve daha birçok farklı nedenden dolayı ortak sınıf planlaması bazen mümkün olmayabilmektedir. Bu öğrenciler sayısal, eşit ağırlık veya sözel gurubu sınıflarında eğitim almaktadırlar. Ancak ilgi alanlarına yönelik bir sınıfın oluşturulmaması öğrencinin motivasyonunu düşürücü bir faktördür. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi'nde yabancı dil bölümü öğrencilerinin tamamı kendileri için oluşturulan sınıflarda eğitim almaktadır. Bursa'da dil bölümü olan özel liseler arasında öğrenciye sunduğu kaliteli eğitim ile Akademik Koleji her zaman bir adım önde olmayı başarıyor.

Bursa'da dil bölümü olan liselerden mezun olan öğrenciler, üniversitelerin yabancı dil bölümlerine girebilmek için TYT ve YDT sınavlarına katılım sağlanmalıdır. İlk oturum olan TYT'den en az 150 puan alınmalı, 150 ve daha fazla puan alındıktan sonra YDT den en az 180 puan alınmalıdır. YKS Dil Puanı TYT sınavının %40'ı, YDT sınavının %60'ı alınacak şekilde ortalama ile belirlenmektedir. Yüzde oranlarından da görüleceği üzere YKS Dil puanında ağırlık YDT (Yabancı Dil Testi) 'dedir. Bursa'da dil bölümü olan özel liseler arasında, Nilüfer Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi, üniversitelerin yabancı dil bölümlerine en yoğun öğrenci yetiştiren okullardandır.

Bursa'da En İyi Dil Bölümü Olan Özel Liseler

Bursa'da en iyi dil bölümü olan özel liseler arasında Akademik Koleji, alanında kendini ispatlamış eğitimcileri ile birlikte büyük bir eğitim ailesi

Bursa'da en iyi dil bölümü olan liseler/okullar arasında, Bursa Akademik Koleji dışında yabancı dil kursları ile aynı çatı altında eğitim faaliyetlerini yürüten başka bir lise yoktur. Akademik Yabancı Dil Kursları, Akademik Koleji, The Academic Publishing yayın evi ve İngilizce Uzem Eğitim Platformu, Akademik Group Çatı Eğitim Platformu'nun farklı alanlarda faaliyet gösteren kurumlarıdır. Yarım asra yaklaşan yabancı dil eğitim tecrübesi Akademik Koleji dil bölümü öğrencilerimiz için hedefe götüren en büyük etken olmaktadır. Bu konuda Bursa'da en iyi dil bölümü olan özel liseler/okullar arasından kurumumuzu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz..

Bursa Nilüfer Özel Dil Liseleri

Bursa Nilüfer özel dil liseleri içerisinden Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi'nde, tüm yabancı dil bölümü öğrencilerimiz, Akademik Yabancı Dil Kurslarının kuruma özgü YDT eğitim setleri ile YDT sınavına hazırlanarak ayrıca bir yabancı dil kursuna katılma gereği duymazlar. Bursa Nilüfer dil liseleri/okulları, kuruma özgü YDT eğitim setini öğrencilerine ücretsiz olarak temin eden ve müfredatına özellikle YDT sınavına yönelik stratejik programlar koyan başka bir lise yoktur. Bursa Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi dil bölümü öğrencileri akademik eğitimin yanı sıra YDT sınavına özel olarak kolej bünyesinde hazırlanırlar.

Bursa Yabancı Dil Liseleri Tavsiye

Bursa yabancı dil liseleri tavsiye bağlamında, Anadili İngilizce olan veya yurt dışında yaşam tecrübesi olan formasyonlu ve donanımlı İngilizce öğretmenlerimizle yabancı dil bölümü öğrencilerimizin ana dil seviyesinde konuşma becerisi kazanmalarını sağlıyor ve YDT sınavına yönelik stratejik eğitim programı sunuyoruz. Nitelikli öğretmenlerimiz yalnızca Akademik koleji dil bölümü öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulacak YDT eğitim seti ile sınava yönelik etkili bir hazırlık süreci sağlamaktadırlar. Bursa yabancı dil liseleri tavsiyeleri arasında YDT sınavına özel olarak hazırlık imkânı sağlayan ve özgün yayınları ücretsiz olarak sunabilen bir başka okul yoktur.

Yabancı Dil Bölümü Olan Liseler & Üniversite Tercihi

Ülkemiz üniversitelerinde Bursa'da özel liselerin dil bölümlerinden mezun olan öğrencilerin devam edebilecekleri yabancı dil bölümleri şöyledir;

* Alman Dili ve Edebiyatı

* Almanca Öğretmenliği

* Amerikan Kültürü ve Edebiyatı

* Arap Dili ve Edebiyatı

* Arapça Öğretmenliği

* Arnavut Dili ve Edebiyatı

* Boşnak Dili ve Edebiyatı

* Bulgar Dili ve Edebiyatı

* Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı

* Çeviribilim

* Çin Dili ve Edebiyatı

* Dilbilim

* Ermeni Dili ve Edebiyatı

* Ermeni Dili ve Kültürü

* Eski Yunan Dili ve Edebiyatı

* Fars Dili ve Edebiyatı

* Fransız Dili ve Edebiyatı

* Fransızca Öğretmenliği

* Hindoloji

* Hititoloji

* Hungaroloji

* İbrani Dili ve Edebiyatı

* İngiliz Dil Bilimi

* İngiliz Dili ve Edebiyatı

* İngilizce Öğretmenliği

* İspanyol Dili ve Edebiyatı

* İtalyan Dili ve Edebiyatı

* Japon Dili ve Edebiyatı

* Japonca Öğretmenliği

* Karşılaştırmalı Edebiyat

* Kore Dili ve Edebiyatı

* Latin Dili ve Edebiyatı

* Leh Dili ve Edebiyatı

* Mütercim-Tercümanlık

* Mütercim-Tercümanlık (Almanca)

* Mütercim-Tercümanlık (Arapça)

* Mütercim-Tercümanlık (Bulgarca)

* Mütercim-Tercümanlık (Çince)

* Mütercim-Tercümanlık (Farsça)

* Mütercim-Tercümanlık (Fransızca)

* Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)

* Mütercim-Tercümanlık (İngilizce, Fransızca, Türkçe)

* Mütercim-Tercümanlık (İngilizce-Fransızca-Türkçe)

* Mütercim-Tercümanlık (Rusça)

* Mütercim-Tercümanlık (Türkçe/İngilizce/Fransızca)

* Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Rusça)

* Polonya Dili ve Kültürü

* Rus Dili ve Edebiyatı

* Sinoloji

* Turizm Rehberliği (Fakülte)

* Turizm Rehberliği (Yüksekokul)

* Ukrayna Dili ve Edebiyatı

* Urdu Dili ve Edebiyatı

* Yunan Dili ve Edebiyatı

Üniversitelerin yabancı dil bölümlerinde eğitim hayatlarına devam etmeyi hedefleyen öğrencilerimiz, Bursa'da dil bölümü olan liseleri tek tek ziyaret ederek, eğitim politikaları ve sınıf oluşumları hakkında bilgi almalıdır.

Yabancı Di Bölümü olanl Liseler

Bursa'da Yabancı Dil Liseleri konusunda ailelerin ve öğrencilerin talepleri artmış durumda. Giderek globalleşen ve küreselleşen dünyada iki dil biliyor olmak bireye pek çok avantaj kazandırır. Bunun yanı sıra kariyer ve akademik geleceği başarılı performansa dönüşür. Yabancı dil bilmek bireyin zihinsel yetilerini kuvvetlendirir ve daha pozitif bir yaşam deneyimi sunar. Bu sebeple yabancı dil liselerinde öğrenerim görmek oldukça önemlidir.

Bursa'da Dil Bölümü Açan Özel Okullar

Bursa'da dil bölümü açan ve alanda eğitim veren eğitim kurumlarını sizler için listelemeye devam edeceğiz.

Bursa'da Dil Bölümü Açan Liseler
Akademik Koleji Ataevker, Akpelin Sokak. No:6/1 Nilüfer/Bursa
Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi Yıldırım, Güreş Cd. No:2, 16350 Yıldırım/Bursa
Bursa Ted Koleji Bademli, 21. Yüzyıl Cd. No:17 Mudanya/Bursa

Şunlara da Göz Atın

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Yks-Dil (Ydt) Bursluluk Sınavı 2024

Bursa'da Dil Bölümü Olan Özel Liseler

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej