bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa'daki Özel Okullar

|

Bursa'daki Özel Okullar

Özel okullar, Bursa'daki okul çocuklarının yüzde 10'undan daha azını eğitiyor. Bunlar arasında dini kuruluşlar tarafından yönetilen okullar, Montessori ve Rudolf Steiner gibi alışılmışın dışında öğretim yöntemlerini uygulayan okullar ve Amerikan ve İngiliz okulları da dahil olmak üzere bir dizi yabancı ve uluslararası okul bulunmaktadır.

Bursa'daki Özel okulların çoğunluğu karma eğitim veren, mezhebe bağlı olmayan gündüz okullarıdır. Bunların çoğu Pazartesi'den Cuma'ya kadar çalışır. Bursa'da çok az yatılı okul vardır.

Bursa'daki ve Nilüfer'deki özel okulların tümü devlet tarafından yetkilendirilmiştir ve yasal olarak tanınmaktadır ve birçoğu uygulamaya konduğunda özel okul teşviği almaktadır. Bu nedenle müfredat ve müfredatla ilgili merkezi hükümet direktiflerine bağlı kalmakla birlikte daha zengin müfredat seçenekleri sunarlar. Öğretmenlerin nitelikleri de tanınmalıdır. Sonuç olarak, devlet ve özel sektördeki eğitim kalitesi arasında fark vardır ve birçok kişi özel okullardaki standartların daha yüksek olduğunu düşünmektedir. Özel okulların çoğu, devlet okullarında sunulan müfredatı, çok daha fazla zenginleştirerek sunarlar.

Bursa'daki özel okulların avantajları

Bursa'daki ve Nilüfer'deki özel okulların bir avantajı, daha ilgili ve koruyucu bir atmosfer sunmaları ve bazı ebeveynlerin öğrenmeye daha elverişli olduğuna inandıkları ek veya yoğun dersler alma fırsatı sunmalarıdır. Bursa'nın daha zengin bölgelerindeki bazı ebeveynler, çocuklarını daha iyi bir eğitim almaları için daha yoğun olarak özel okula gönderiyor.

Bursa'daki özel okullarda genellikle devlet okullarından daha az öğrenci bulunur, ancak sınıf mevcudu daha küçük olmak zorunda değildir. Özel okullar genellikle geniş bir yaş aralığına (6 ila 19 yaş arası) hitap eder ve bazıları ayrıca kreş olanakları da sunar. Ortaöğretim düzeyinde klasiklere, bilimsel ve dil okullarına, teknik veya mesleki eğitim sunan az sayıda özel okula karşı bir önyargı vardır. Özel okullarda bazen daha katı bir rejim olabilir ve bazen üniformalar zorunlu olabilir.

Bursa'daki özel okul ücretleri

Bursa'daki ve Nilüfer'deki özel okulların ücretleri, okulun türüne ve sunulan hizmetlerin çeşitliliğine göre değişir. Çoğu, ebeveynlerin 2022 yılı için yıllık olarak 30.000 TL ila 45.000 TL arasında bir ücret ödemesi gerekir.

Bursa Nilüfer Akademik Koleji özel kreşi, özel anaokulu, özel ortaokulu ve özel lisesi ile Bursa ve Nilüfer bölgesinde ayrıcalıklı eğitim imkanlarını en uygun ücretlerle birlikte sunmaktadır. Okulumuza kaydolan öğrenciler için ekonomik olarak aile bütçesini zorlamayacak şekilde planlanmış farklı ödeme seçenekleri sunulur. Bursa bölgesinde özel okul ücreti anlamında en uygun ücretlerin en nitelikli eğitim hizmeti ile buluşturulduğu birkaç nadide özel okuldan biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Okulumuzu değerlendirmek ve aklınıza gelebilecek tüm sorularınıza yerinde cevaplar alabilmeniz adına siz kıymetli öğrencilerimizi ve değerli ailelerimizi Bursa Ataevler'de bulunan eğitim kampüsümüze bekliyoruz.

Bursa'daki özel okulların tam listesine ulaşmak için tıklayınız.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa'daki Özel Okullar

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej