bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa'nın En İyi Özel Okulu

|

Bursa'nın En İyi Özel Okulu

Bursa'da giderek daha fazla ebeveyn, çocuklarını özel okullara göndermeye karar veriyor. Bursa'nın, çeşitli müfredatlar sunan, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok özel okulu vardır. Bursa en iyi özel okullar ebeveynlerin öncelikli araştırma alanları olmaktadır. En iyi özel okul arayışı çocuklarının geleceği için en iyi seçeneği bulma gayretinden kaynaklanmaktadır. Ebeveynler, devlet okulları ile özel okulları karşılaştırdıklarında, ikinci seçeneğin birçok avantajını görüyorlar.

Özel eğitim sektörünün büyümesi

Bursa'da özel eğitimin popülaritesi sistematik olarak artmaktadır. Özel okullar ve özel okul öncesi kurumları, son 30 yıldır dinamik olarak gelişmekte ve Bursa'daki eğitim olanaklarını zenginleştirmektedir. 2014'ten 2022'e kadar olan veriler, tüm eğitim seviyelerindeki yeni özel okulların sayısında, öğrencilerinin sayısında ve Bursa'daki özel okullara kaydolan öğrencilerin yüzdesinde bir artış olduğunu göstermektedir.

Hem özel okulların sayısı hem de öğrencilerinin sayısı artıyor olsa da öğrenci sayısındaki artış iki kat fazla olmaktadır. Yani ortaya çıkan yeni okullar dışında mevcut birçok okul büyüyor ve daha fazla öğrenci alıyor. Bu da Bursa'nın ve Nilüfer'in en iyi özel okulu olma anlamında rekabeti artırıyor. Ayrıca, bu durum özel eğitimin çok dinamik bir şekilde geliştiğinin açık bir işaretidir.

Eğitimde özel sektörün büyümesinin birçok nedeni var: Yabancı eğitim modellerine ilgi, teknolojik ilerleme, dünyada iyi eğitimin artan takdiri ve kamu eğitiminden memnuniyetsizlik bu nedenler arasında gösterilebilir. Küresel modellere sınırsız erişim ile Bursa Akademik Koleji en etkili olan eğitim modellerini takip ederek ve kendi eğitim modellerine uyarlayarak, Bursa'nın en iyi özel okulu kategorisinde yerini almıştır.

Bursa'da özel okulların tercih edilme nedenleri

Aileler neden Bursa en iyi özel okulları tercih ediyor? 2021 yılı Eylül ayında Bursa çapında gerçekleştirdiğimiz "Anne babalar neden özel okulları tercih ediyor?" anketinde, bu soruyu velilerin kendilerine sormaya karar verdik. Anketimiz, Bursa genelinde çocukları özel okullara devam eden 1.065 veli tarafından tamamlandı.

Araştırma, Bursa'nın en iyi özel okullarında, velilerin değer verdiği şeyin, öncelikli olarak çocukları için güvenli bir ortam olduğunu, çocukların birer birey olarak görüldüğü, öğretmenleri ve okul yönetimi ile iyi etkileşim içinde olduğu ve sadece bilgi değil, sosyal beceriler edinme fırsatının sağlanması olduğunu göstermiştir.

Her tür ve düzeydeki okuldaki veliler için en önemli faktörler; çocuğun duygusal güvenliği, öğrenciye daha bireysel yaklaşım, akademik olmayan becerilerin (kişilik, özgüven vb.) geliştirilmesi, yabancı dil öğrenme fırsatı ve daha küçük sınıflarda eğitim almanın öğrencinin akademik gelişimine olan muazzam etkisi olmuştur. Bursa'nın ve Nilüfer'in en iyi özel okulu olma yolunda hedefine emin adımlarla yürüyen Bursa Akademik Koleji, donanımlı ve güvenli eğitim kampüsü, nitelikli öğretmenleri, iletişime ve dayanışmaya açık okul idaresi ve dünya çapında ispatlanmış eğitim modelleri ile ön plana çıkmaktadır.

Görünüşe göre Bursa'da özel okul, çocukların güvenli bir ortam, destek (konuşma terapistleri veya psikologlar şeklinde profesyonel yardım) bulabilecekleri, yalnızca notlarının ve akademik gelişimin değil, aynı zamanda kapsamlı gelişimin de takdir edildiği birçok aile için oldukça değerli olarak kabul edilmektedir. Bursa'nın en iyi özel okulu çocukların bakımlarının yapıldığı ve stres yerine çocukların neşelendiği ve özgüvenlerinin şekillendirdiği yer olacaktır.

Anketimize katılan ebeveynlerin dikkat çeken cevapları

Anketimizde Bursa özel okul öğrencilerinin velilerinden çok ilginç cevaplar aldık. Birçok veli, bu okulların seçiminde belirleyici rol oynayan şu özelliklerin altını çizdi:

• Çocuklar okuldan sonra çok fazla ev ödevi ile aşırı yüklenmezler, genellikle tüm görevleri okul saatleri içinde yaparlar ve okuldan sonra dinlenebilirler.

• Öğretmenler çok profesyonel, açık fikirli, kararlı ve özverilidir.

• Ebeveynler, çocuklarının gelişimi veya sorunları hakkında bilgilendirilir.

• Okul yönetimi ve ebeveynler arasında doğrudan iletişim, hoşgörü ve destek.

• Çocukların uluslararası çevreyi tanımalarındaki kolaylık.

• Çocukları yanlış yönlendirebilecek dini, siyasi ve ideolojik telkinlerin olmayışı.

•Özel okullarda grev riskinin olmayışının yarı sıra kesintisiz eğitim.

Bursa Akademik Koleji seçkin öğretmenleri, donanımlı kampüsü, spor aktivitelerinden sosyal sanat aktivitelerine birçok akademik eğitim dışı etkinlikleri ve nitelikli akademik eğitim sistemi ile Bursa'nın ve Nilüfer'in en iyi özel okulu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa'nın En İyi Özel Okulu

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej