bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Dört Temel Dil Becerisi Eğitimi

|

Dört Temel Dil Becerisi Eğitimi

Bursa Akademik Koleji Özel Anadolu Lisesi öğrencilerinden, dil bölümü öğrencileri, dört temel dil becerisi eğitimi ile yabancı dil beceri seviyelerini her bir alt alanda geliştiriyor. Konu dil öğrenmek olduğunda her bireyin farklı güçlü yönleri vardır. Bazıları yazmada, bazıları konuşmada, bazıları okumada ve diğerleri dinlemede iyi olabilir. Bu temel dil becerilerinin birinde veya birkaçında mükemmel olunsa da iyi bir kariyer hedefine ulaşmak için, diğerlerinin de mükemmelleştirilmesi gerekir. Dört temel dil becerisi eğitiminde öğrencilerimizin kısmen zayıf oldukları temel becerilerinin üzerine yoğunlaşarak gelişimlerini sağlıyoruz. Başlangıçta tüm bu becerilere eşit önem verdiğimizden emin oluyoruz. Öğrencilerimizin hangi alanda zayıf olduklarını keşfettikten sonra, temel becerilerin her biri için oluşturduğumuz özel derslerle gelişim sağlıyoruz.

Dört Temel Dil Becerisi hangileridir?

Dil sadece sözcükleri değil, aynı zamanda yazılı sembolleri, beden dilini ve jestleri de içeren bir sistemdir. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisini içerir; bu beceriler genellikle yeni bir dil öğrenmek isteyen herkes tarafından bu sırayla öğrenilir.

Herhangi bir dilde akıcı olmak için veya akıcı bir konuşmacı veya yazar olmak istiyorsanız, dilin dört temelinin de çok güçlü olduğundan emin olmanız gerekir. Hatırlamanız gereken bir şey, konuşmadığınız sürece istediğiniz akıcılık düzeyine asla ulaşamayacağınızdır.

Bu beceriler ikiye ayrılabilir: pasif ve aktif. Bir dili okuduğunuzda veya dinlediğinizde, bu pasiftir; yazdığınızda veya konuştuğunuzda, aktiftir. Her becerinin diğerini güçlendirdiğini unutulmamalıdır. Bu nedenle, Bursa Akademik Koleji olarak dil bölümü öğrencilerimiz için, bu dil becerilerinin dördünün de entegre edildiği etkinlikler planlıyoruz.

1. Okuma (Reading)

Kitaplar, dergiler, haber siteleri, bloglar vb., okuma dil becerilerini geliştirmek isteyen herkes için yüzlerce okuma materyali mevcuttur. Kitaplar sadece okumanızı geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda dili konuşan insanların kültürünü öğrenmenize de yardımcı olur. Akademik Koleji olarak özgün yayınlarımızdan, seviyelendirilmiş okuma materyalleri ile okuma becerisini aşama aşama geliştiriyoruz.

2. Konuşma (Speaking)

Bu, birçok insanın zorluk yaşadığı bir alandır; yazmakta sorun yaşamazlar ama konuşmaktan çekinirler, hata yapacaklarından korkarlar. Bunun nedeni, konuşma söz konusu olduğunda telaffuz ve tonlamanın da önemli olmasıdır. Aslında çevremizde İngilizce dinlediğini anlayan ve yazabilen ancak konuşmakta güçlük yaşayan insan örneği oldukça yaygındır.

Evet, öğrenmekte olduğunuz bir dilde anadili İngilizce olan biriyle konuşmak belirli bir özgüven ve cesaret ister. Her zaman yanlış yapma ve aptal gibi görünme ya da çok kötü olduğun için anadili konuşanı gücendirme korkusu vardır. Ancak korkularınızı bir kenara bırakıp konuşmanız gerekiyor. Dil becerilerini geliştirmede çok etkili olduğu için geliştirilmesi gereken en önemli beceridir. Dört temel dil becerisinden en önemlisi olduğunu söylemek doğru olacaktır ve eğitimi oldukça önemlidir. Akademik Koleji Native yabancı dil öğretmenleri ile, dil bölüm öğrencilerimiz için özel olarak yapılan speaking dersleri öğrencilerimizin konuşma becerilerinde hızlı bir gelişme kaydetmelerini sağlamaktadır.

3. Dinleme (Listening)

Dinleme, şimdiye kadar düşündüğünüzün aksine, bir dil öğrenen için en zor beceri olabilir. Bunun nedeni, öğrenme bantlarınızı dinlerken, kişinin genellikle çok net ve yavaş bir şekilde konuşmasıdır; ancak anadili İngilizce olan birini dinlediğinizde, hızlı olabilirler ve onları takip etmenizi çok zorlaştırabilecek belirli tonlamalara ve konuşma diline sahip olabilirler.

Konu dinleme eğitimine geldiğinde Akademik Koleji olarak kullandığımız çok sayıda kaynak var: sadece pasif öğrenme tuzağına düşmemek için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Hedef dilinizde sadece film izlemek veya müzik dinlemek yeterli olmayabilir. Speaking eğitiminde aynı zamanda dinleme eğitimi de yapılmaktadır.

4. Yazma (Writing)

Yazma, genellikle dili gerçekten 'üretmeye' çalışacağınız ilk zamandır. Özellikle bir sınıf formatında öğreniyorsanız. Yazmak, konuşmak kadar önemli bir süreçtir ve çeviri alanında kariyer yapmak istiyorsanız, geliştirmeniz gereken en önemli beceri budur. Akademik Koleji dil bölümü öğrencileri yabancı dilde yazma eğitimi ile dört temel dil becerisinden biri olan yazma alanında gelişim sağlamaktadır.

Dört Temel Dil Becerisi Eğitimi
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej