bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji İngilizce Scrabble Kulübü

|

Akademik Koleji İngilizce Scrabble Kulübü

Scrabble, Hasbro tarafından geliştirilen ve oyuncuların dört ila on iki harfli karoları bir bulmaca tarzında kullanarak kelimeler oluşturarak puan kazanmasını sağlayan oldukça popüler bir kelime bulma oyunudur. Akademik Koleji Scrabble Kulübü öğrencilerinin oluşturulan sosyal ortamda İngilizce öğrenimlerinde telaffuz ve kelime dağarcığının geliştirilmesini öncelikli olarak hedeflemektedir.

Oyunda genellikle kullanılabilecek yaklaşık 100 taş vardır, bu nedenle oyuncuların harf döşemeleri azalmaya başladığında her turda yeni kelimeler ortaya çıkarmak için yaratıcılığı kullanmaları gerekecektir. Her bir karo belirli bir puan değerindedir ve tüm karolar tükendikten sonra tahtasında en fazla puana sahip olan kişi kazanır. Herhangi bir kelime, standart bir sözlükte tanımlandığı ve kelime ne kadar uzun olursa, oyuncu o kadar fazla puan alır.

İngilizce öğrenimi çok boyutu olan bir kavramdır. Yalnızca İngilizce değil tüm yabancı dillerin eğitiminde mümkün olan her alanda yabancı dile maruz kalmak öğrenimde kalıcılık ve hız açısından oldukça önemlidir.

Bir dili var eden ve zenginliğini ortaya koyan olgular kelimelerdir. Bazı diller örneğin 'Su' için yalnızca bir kelimeye sahipken bazı diller suyun değişik hallerine göre 14 ten fazla kelimeyi barındırabilmektedir. İngilizce de kelime zenginliği anlamında dünyanın en gelişmiş dilleri arasındadır. Yabancı dil konuşabilmenin birçok etkeni olduğu gibi zengin bir kelime dağarcığına sahip olmak en temel etkenlerden biridir. Tam bu noktada Akademik Koleji Scrabble Kulübü İngilizce kelime dağarcığını kalıcı olarak ve eğlenceli bir yolla geliştirmektedir.

Scrabble Oyununun Diğer Faydalarını Şöyle Sıralayabiliriz

* Scrabble size kelime dağarcığını öğretir.

* Scrabble, entelektüel yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

* Scrabble size strateji öğretir.

* Scrabble, sosyal iş birliğini ve bağları teşvik eder.

* Scrabble, duygusal sağlığınızı ve kişisel güveninizi artırmanıza yardımcı olur.

* Scrabble yaratıcılığı geliştirir.

* Scrabble konsantrasyonu geliştirir.

* Scrabble, yaratıcı oyun yoluyla öğrenmeyi teşvik ediyor.

* Scrabble bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

* Scrabble seni mutlu ediyor.

Akademik Koleji İngilizce Scrabble Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej