bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji Kütüphanecilik Kulübü

|

Akademik Koleji Kütüphanecilik Kulübü

Öğrenciler için modern okul kütüphaneleri, kitap ödünç almak için bir yerden daha fazlasıdır. Akademik Koleji Kütüphanecilik Kulübü öğrencilerimizin kütüphane ile içli dışlı olmalarını, kütüphaneye ve bilgi edinmeye olan ilginin artırılmasını ve çocuklarımızda kalıcı bir okuma ve araştırma isteği oluşturmayı hedeflemektedir. Okul kütüphaneleri, öğrencilerin sosyalleşmesi, iş birliği yapması, öğrenmesi, yaratması veya rahatlaması için güvenli bir yer sağlar.

Okul kütüphanelerinin öğrenciler için önemi

Sosyalleşmek için muhteşem bir yer. Öğrenciler için okul kütüphaneleri, sosyal katılım için bir yer sağlar. Akademik Koleji Kütüphanecilik Kulübü çalışmaları ile, modern okul kütüphanemiz, etkinlikler, ders dışı kulüpler ve toplantılar dahil olmak üzere birçok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Araştırmalar, birçok öğrencinin okul kütüphanesini 'sessiz sosyalleşme ve oyun oynama' için kullandığını ortaya çıkarmıştır.

Birçok bağımsız okul kütüphanesi, öğrencilerin sosyalleşmesini kolaylaştırmak için modern tadilatlardan geçiyor.

Öğrenciler için okul kütüphaneleri de benzersiz sosyal aktiviteleri teşvik eder. Örneğin, arkadaşlarıyla okul, ödevler veya en sevdikleri kitap hakkında sessizce sohbet etmek, okul kütüphanesinin dışında mutlaka yapmaları gerekmeyen bir şeydir.

Okulun huzurlu köşesi 'Kütüphane'

Öğrenciler için okul kütüphanesi genellikle okulun sınıf, oyun alanı veya spor sahası olmayan yegâne bölümlerinden biridir. Öğrenciler sessiz ve daha özel bir alanda bir dizi aktiviteye katılabilirler. Kütüphane, daha utangaç veya içine kapanık çocukların daha küçük, daha tanıdık ve güvenli bir ortamda arkadaş edinmeleri için harika bir yoldur. Okul kütüphanesi ayrıca öğrencilere çok sıcak veya yağmurlu günlerde vakit geçirmek için rahatlatıcı bir yer sağlar.

Okul kütüphanesi de öğrencilere aidiyet duygusu sağlar

Aidiyet duygusu, öğrencilerin okuldaki akranları ve başkaları tarafından kabul edilme ve değer görme duygularını ifade eder. Öğrencilerin okulda başkaları tarafından kişisel olarak kabul edildiğini, saygı duyulduğunu, dahil edildiğini ve desteklendiğini ne ölçüde yansıttığını yansıtır.

Okumanın Önemi

Okul kütüphanesi ayrıca sessiz okuma veya bol miktarda kitap ve materyale erişim için bir alan sağlayarak öğrencilerin okumasını kolaylaştırır. Öğrenciler için okul kütüphanesi, öğretme ve öğrenmenin merkezindedir. Tarihsel olarak, okul kütüphanesinin öğrenciler için önemi her zaman bilgi ve araştırmaya odaklanmış, öğrenciler, soru sormak ve kaynaklara fiziksel veya çevrimiçi olarak erişmek için öğretmenler veya kütüphaneciler ile bağlantı kurabilir. Öğrenciler, bir projeyi araştırmanın farklı yollarını kütüphanecilere sorabilir. Bu aynı zamanda evde kaynaklara erişimde sorun yaşayan öğrenciler için de büyük bir fırsattır.

Bilgi paylaşımı

Okul kütüphanesi, öğrencilerin birbirleri arasında bilgi paylaşmaları için harika bir yol olmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin ortak projeleri tamamlamaları için verimli bir alan sağlar.

Birçok öğrencinin okuldan sonra ders dışı etkinlikleri, dersleri veya programları vardır. Alternatif olarak, öğrencilerin yoğun bir evi olabilir veya okuldan uzakta yaşayabilirler. Okul kütüphanesi, öğrencilerin tüm grup üyeleri için sessiz ve rahat bir alanda grup projelerini tamamlamasına ve tamamlamasına olanak tanır. Öğrenciler ayrıca okuldan sonra birlikte çalışmak, notları paylaşmak veya teneffüs, öğle yemeği veya çalışma dönemlerinde bir kavramı öğretmek için alanı kullanabilir.

Kütüphaneler okul kültürüne katkı sağlar

Öğrenciler için okul kütüphanesi, birleşik bir okul kültürü sağlayan bir bağlılık duygusu oluşturmak için hayati bir alandır.

Bağımsız okullardaki birçok modern okul kütüphanesi, öğrencilerin katılabileceği program ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Okul kütüphanesinin modern kullanımı, öğrenciler arasında birleşik bir okul kültürü, aidiyet ve bağlılık duygusu yaratır.

Akademik koleji kütüphanecilik kulübü faaliyet alanları şöyledir:

1. Kütüphanecilik Kulübü gerek kendi üyelerinin gerek okulun bütün öğrencilerinin görüş, seziş, buluş ufuklarını geliştirici çalışmalara yer verir.

2. Çeşitli konularda yarışmalara yer vererek teşvik edici örneklemeler yapar.

3. Bulunulan yöredeki çocuk sorunları ile ilgili bilgiler toplayıp bunların panolarda sergilenmesini sağlar.

4. Kütüphanecilik Kulübünün amacına uygun resim, sergi, film, slaytlar hazırlayıp gösterir.

5. Kütüphanecilik Kulübü eğitim saatlerinde eğitici konuşmalar hazırlar.

6. Çocuklara haklarını öğretici yazılar ve resimler hazırlar ve bunu kulüp panosunda sergiler, sınıflarda açıklayıcı konuşmalar yapar.

Akademik Koleji Kütüphanecilik Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej