bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

LGS Puanına Göre Burs Veren Özel Okullar

|

LGS Puanına Göre Burs Veren Özel Okullar

LGS puanına göre burs veren özel okulların vermiş oldukları bursa başarı bursu denmektedir. Başarı bursu, öğrencilerin ortaokuldaki akademik başarılarına ve LGS sınavında almış oldukları puan veya girdikleri yüzdelik dilime göre olarak aldıkları bir mali ödüldür. Her özel okul başarı bursu vermeyebilir. Ancak günümüzde birçok özel okul LGS puanına göre burs vermektedir. LGS burs oranları eğitim kurumlarına göre değişiklik arz edebilir.Başarıya dayalı burslar yalnızca öğrencinin notlarıyla ve LGS puanları ile sınırlı olmayabilir. Seçkin özel okullar, LGS başarısının yanında aynı zamanda öğrencinin liderlik rolleri, ders dışı etkinliklerdeki başarısı ve okul veya topluluk katılımı gibi faktörleri de dikkate alır. Özel okul burs oranları kurumlara göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genel olarak aynı oranda burslar için aynı yüzdelik dilimler esas alınır. Bursa Akademik Koleji, Bursa'da LGS puanına göre burs veren özel okulların başında gelmektedir. Bursa Nilüfer Akademik Koleji Yalnızca LGS puanına bağlı kalmayıp yukarıda ifade edilen konularda üstün başarı gösteren öğrencilere ilave burs vermektedir.

Çoğu durumda, liyakate dayalı burslar, tipik bir dört yıllık lise eğitiminin maliyetini düşürmeye veya tamamen karşılamaya yardımcı olabilir. Bazı LGS burs oranları, devam eden öğrenci performansına ve katılımına dayalı olarak birden fazla akademik yılı kapsayacak şekilde bile verilebilir.

En cömert burs ödüllerinden bazıları, liyakat bursları şeklinde gelir ve onları özellikle ihtiyaca dayalı yardıma hak kazanamama ve bir lise eğitimi için cepten ödeme yapamama boşluğunda kalan öğrenciler için faydalıdır. Aynı başarı bursu, yüzde 1'lik bir öğrenciye gidebileceği gibi, yoksulluk seviyesinin altında yaşayan bir öğrenciye de gidebilir.

Başarı bursları genellikle liseler ve üniversiteler tarafından verilir, ancak birçok şirket, kuruluş ve vakıf da bunları sunar.

Liyakat Bursunu En Üst Düzeye Çıkarmak İçin İpuçları

Akademik olarak üst sıralarda yer aldığınız yerlere başvurun: Notlarınızın sizi öğrenci topluluğunun ilk yüzde 10'una koyduğu liselere başvurmak yardımcı olabilir. LGS sınavında ilk %10'luk dilime girdiyseniz ve özel okulda lise eğitimi almak istiyorsanız özel okulları tek tek dolaşarak özel okul burs oranlarını karşılaştırın ve en nitelikli olanını ve en çok burs verenini bulun. En üst çeyrekteyseniz, kolejlerin sizi liyakat yardımı ile cezbetmeye çalışması için iyi bir şans var. Çünkü birçok kolej LGS puanına göre burs veren özel okullar arasındadır.

Müzakere: İki veya daha fazla liseden burs teklifi aldıysanız birçok vakıf ve dernekten de burs alma şansınızın olduğunu unutmayın. Bursa'da hangi vakıf ve derneklerin LGS başarısına göre burs verdiğini araştırın ve müzakere edin.

Bir kolej seçmeden önce net fiyatları karşılaştırın: Bazı durumlarda, nitelikli lise eğitimi nedeniyle kolej en yüksek net fiyata sahip olduğu için en büyük başarı bursları sunulabilir. Toplam katılım maliyetinden hibeleri ve bursları çıkarın (öğrenim, ücretler, yemek, servis, kırtasiye masrafları ve ulaşım gibi ek masraflar dahil).

Kabul oranı: Genel olarak konuşursak, bir okul ne kadar seçici olursa, liyakat bursu dağıtma konusunda o kadar muhafazakâr davranır. Daha az bilinen okullar daha yüksek bir kabul oranına sahip olabilir ve daha fazla hak bursu sunabilir, bu nedenle çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Şehir dışı seçenekleri değerlendirin: Eyalet dışından öğrencileri çekmek için bazı LGS puanına göre burs veren özel okullar liyakate dayalı burslar sunacaktır. Şehir dışındaki öğrencilere liyakat burslarının verilip verilmediğini öğrenmek için kabul ofisini arayın.

Bursa Akademik Koleji LGS Puanına Göre Burs Oranları

Bursa Akademik Koleji eğitim gönüllüleri tarafından kurulmuştur ve LGS burs oranları en yüksek olan eğitim kurumları arasındadır. Kurucular arasında öğrencilik dönemlerinde ekonomik olarak zorluklar yaşayan liderleri sayesinde okul prensibi olarak burs konusunda özel bir hassasiyete sahibiz. Buda, Akademik Koleji olarak bizim, Bursa'da LGS puanına göre en yüksek burs veren okullar arasına girmemizi sağlamıştır. LGS yüzdelik dilimlerine giren öğrencilerimiz için Bursa Akademik Kolejinin burs oranları şöyledir:

%lik başarı oranı

Eğitimde %lik burs oranı

% 0,01

100 %

% 0,02 - 0,059

90 %

% 0,0 6- 0,099

80 %

% 1 - 1,99

75 %

% 2 - 2,99

70 %

% 3 - 3,99

65 %

% 4 - % 4,99

60 %

% 5 - % 5,99

55 %

% 6 - % 15

50 %

% 16 - % 30

40 %

% 31 - %35

35 %

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

LGS Puanına Göre Burs Veren Özel Okullar

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej