bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Yaz Okulu Başvuru Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi

|

Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi

Çocuğunuz için özel bir okul düşünürken sormanız gereken bazı önemli sorular olmalıdır Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi ebeveynlerimizin akıllarında en ufak bir soru işareti kalmayıncaya kadar tüm sorularını cevaplamaya hazırdır.

Özel okul veya özel Anadolu lisesi değerlendirme aşamasındaysanız öncelikle okulların bir listesini bulun. Çocuğunuz için özel okul mu düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, seçeneklerinize yakından bakmak isteyeceksiniz.

Birçok farklı okulu ziyaret etmek ve müdürler, öğretmenler ve diğer personel gibi okul yetkilileriyle konuşmak önemlidir. Çocuğunuz ve aileniz için doğru okulu bulmanıza (veya kabul edilmiş olabileceğiniz okullar arasından seçim yapmanıza) yardımcı olmak için onlara birçok soru sormak isteyeceksiniz. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesinde yapılan ön görüşmede velilerimizin tüm sorularını büyük bir özveri ile yanıtlıyoruz.

Özel okullara sorulacak en iyi sorular:

Aşağıda, düşündüğünüz özel okullara sormanız gereken soruları tek tek inceliyoruz. Her soru için, anahtarlanacak çok sayıda alt soru öneriyoruz.

Okul ziyaretinize veya turunuza (veya bir okul fuarına) hazırlanmak için bu soru ve alt soru listesini yanınızda bulundurun.

1. Okul felsefeniz veya vizyonunuz nedir?

Bir okulun felsefesinin veya vizyonunun ne olduğunu bulmak önemlidir. Bunun kendi eğitim inançlarınız ve değerlerinizle tutarlı olduğundan emin olmak istersiniz. Çoğu zaman, bir okulun felsefesi misyon beyanına yansıtılır ve ';stratejik plan'; olarak adlandırılan yöntemle yürütülür.

Elbette, okulun felsefesinin uygulamada nasıl uygulandığını da öğrenmelisiniz. Önemli olan bunun öğretmeye, öğrenmeye, müfredata ve öğrenci yaşamına nasıl çevrildiğidir. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi okul felsefemize web sitemizden ulaşabilir veya görüşmelerde izahını isteyebilirsiniz.

Sorulacak anahtar sorular:

Okul felsefenizin temel unsurları nelerdir?

Bunlar okulunuzun misyon beyanına nasıl uyuyor?

Sınıfta ve okul topluluğunda nasıl uygulanırlar?

2. Ne tür bir öğrencilere burs veriyorsunuz?

Çoğu okul, birçok farklı akademik, sosyal ve duygusal profile sahip öğrencileri kabul eder. Yine de çoğu, belirli öğrenci türlerini hedef alıyor. Örneğin, matematik, fen veya sanat gibi belirli bir akademik odağı olan öğrencileri tercih edebilirler. Akademisyenlerin ötesinde, diğer şeylerin yanı sıra sosyal olarak bilinçli, sportif, çok yönlü, bağımsız, hırslı veya öğrenci yaşamına aktif olarak katılan çocukları tercih edebilirler. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi hem akademik hem sosyal anlamda başarılı olan öğrencilere %100'e kadar ulaşan burs imkânı sağlamaktadır.

Bir okulun ne tür öğrencilere daha çok burs verdiğini öğrendiğinizden emin olun. Bu, çocuğunuzun uygun olup olmayacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.

Sorulacak anahtar sorular:

Model öğrenciniz neye benziyor?

Tipik olarak ne tür bir akademik odaklanmaya sahiptirler?

Akademisyenler dışında ne tür ilgi alanları ve hedefleri olabilir?

Örnek öğrenci fikriniz okul vizyonunuz veya felsefenizle nasıl örtüşüyor?

3. Hangi müfredatı kullanıyorsunuz?

Çocuğunuzun bir okul için doğru öğrenim ve akademik profile sahip olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, müfredatı hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmelisiniz. Okuldaki müfredat yönergelerinin ve standartlarının neler olduğunu öğrenin. Ayrıca müfredat yaklaşımlarının ne olduğunu ve daha çok öğrenci merkezli mi yoksa öğretmen merkezli mi olduğunu sormalısınız. Bu yaklaşımın çocuğunuzun öğrenme ihtiyaçlarını ve stilini desteklemesini istiyorsunuz. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi okul görüşmelerinde uygulanan müfredat ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.

Sorulacak anahtar sorular:

Bulunduğunuz ilin müfredat standartlarını karşılıyor veya aşıyor musunuz?

Belirli bir müfredat yaklaşımınız var mı, varsa nedir? Örneğin, bir Montessori, Waldorf, Reggio Emilia veya IB yaklaşımı mı?

Müfredat yaklaşımınız farklı eğitim seviyelerinde sınıfa nasıl entegre ediliyor?

4. Sınıf mevcudunuz ve öğrenci-öğretmen oranlarınız nelerdir?

Sınıf büyüklüğü, eğitimin kalitesini gerçekten etkileyebilir. Birçok özel okulun en büyük avantajı, daha küçük sınıf boyutları ve daha düşük öğrenci-öğretmen oranlarıdır. Bu genellikle daha fazla kişiselleştirilmiş ilgiye, farklılaştırılmış öğretime ve öğrenci katılımına yol açabilir.

Ancak, tüm özel okullar farklılaştırılmış öğrenmeyi bir öncelik haline getirmez. Okulların öğrenmeyi geliştirmek için küçük sınıf mevcudundan ve düşük öğrenci-öğretmen oranlarından nasıl yararlanacağı, kararınızda önemli bir faktör olmalıdır. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesinde sınıf mevcutları 10-12 arasında değişmektedir.

Sorulacak anahtar sorular:

Çocuğumun sınıfı ve devam edebileceği sınıflar için sınıf mevcudu ve öğrenci-öğretmen oranı nedir?

Bireyselleştirilmiş öğrenme ve farklılaştırılmış öğretim sunuyor musunuz ve bunlar neye benziyor?

Öğretim asistanlarınız var mı ve nasıl bir rol oynuyorlar?

5. Öğrenim ücreti ne kadardır ve neleri içerir?

Özel okulların fiyatları oldukça değişkendir. Ülkemizde, yıllık eğitim için 2022 yılında 40.000 TL'den 80.000 TL'ye kadar ücret talep edilmektedir. Öğrenim ücretine dahil olmayan masraflar da olabilir. Bazı okullarda okul üniformaları, ders kitapları, yemek, ders dışı etkinlikler, saha gezileri ve diğer şeyler için fazladan ödeme yapmanız gerekebilir. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi, Bursa bölgesinde en donanımlı özel okul eğitimini en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Sorulacak anahtar sorular:

Yıllık öğrenim ücreti ne kadar?

Öğrenim tam olarak neleri içerir ve içermez?

Öğrenim ücretine dahil olmayan herhangi bir temel unsur var mı (örneğin, ders kitapları, üniformalar, vb.)?

Öğrenim ücreti ve ek masraflar da dahil olmak üzere genel yıllık masraflarımın okulunuzda ne olmasını bekleyebilirim?

6. Hangi ders dışı etkinlikleri sunuyorsunuz?

Birçok özel okul, çok çeşitli ders dışı etkinlikler sunar. Bu, spor takımlarını, okul sonrası ve öğle yemeği kulüplerini, sanat ve bilim programlarını ve toplum hizmeti fırsatlarını içerebilir. İdeal olarak, bir okul çocuğunuzun ilgi ve ihtiyaçlarını karşılayan ders dışı dersler sunacaktır. Örneğin, çocuğunuz hevesli ve üst düzey bir futbolcuysa, rekabetçi bir futbol takımı olan bir okul isteyeceksiniz. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi spor ve sosyal etkinlik kulüpleri ile il çapında ve ülke çapında faaliyetler yürütmektedir.

Sorulacak anahtar sorular:

Ne tür ders dışı etkinlikler sunuyorsunuz?

Bu etkinlikler ne zaman ve ne sıklıkla yapılıyor?

Bu aktiviteler eğitim ücretine dahil mi yoksa onlar için ekstra ücret ödemem gerekiyor mu? Ekstra ücret alırlarsa, ne kadar?

7. Öğretmenlerinizin nitelikleri nelerdir ve onlar için hangi mesleki gelişim fırsatları mevcuttur?

Söylemeye gerek yok ki, öğretim, eğitimin kalitesini etkileyen önemli bir faktördür. Hepsi olmasa da birçok özel okulda kendini işine adamış, tutkulu ve iyi eğitimli öğretmenler vardır. Bir okulun öğretmenlerinin eğitimi ve referansları hakkında bilgi edinin. Ayrıca, bir okulun öğretmenlerinin başarısını ve büyümesini destekleme taahhüdünü gösterebileceğinden, öğretim kadrosuna mesleki gelişim için mevcut fırsatları sormalısınız.

Sorulacak anahtar sorular:

Öğretmenlerinizin hangi eğitim nitelikleri ve eğitimleri var?

Öğretmenlerinizin başka hangi kimlik bilgileri ve nitelikleri var (örneğin, öğretmenlik deneyimi, özveri, tutku vb.)?

Öğretmenlere kendilerini profesyonel olarak geliştirmeleri için ne tür fırsatlar sunuyorsunuz (ör. çalıştaylar, seminerler, konferanslar, ileri düzey çalışmalar vb.)?

8. Teknolojiyi sınıfa ve müfredata nasıl entegre ediyorsunuz?

Günümüz teknolojisi eğitimde daha yaygın hale geliyor. Birçok okul, sınıfları dizüstü bilgisayarlar, etkileşimli beyaz tahtalar, e-okuyucular ve daha fazlasıyla donatır. Bazı okullar, özellikle daha yüksek seviyelerde, bilgisayar bilimi, programlama, robotik ve grafik tasarım gibi teknoloji tabanlı konularda isteğe bağlı veya zorunlu dersler de sunar.

Okul yetkililerinin, kabul toplantılarında, okulun ne tür teknolojik kaynaklara sahip olduğu hakkında konuşma eğiliminde olduğunu görebilirsiniz. Ancak teknolojinin öğrenme sürecini geliştirmek için öğrenciler ve öğretmenler tarafından gerçekte nasıl kullanıldığını bulmak daha önemlidir. Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi Dijital eğitim modeli endüstri 4.0 eğitim modellemesi ile teknolojiyi eğitime entegre etme kabiliyeti ile ön plana çıkmaktadır.

Sorulacak anahtar sorular:

Ne tür teknolojik kaynaklara sahipsiniz ve varsa öğrencilerin bunlara hangi yollarla erişimi var?

Teknoloji, her eğitim düzeyinde sınıfa nasıl entegre edilir?

Varsa ne tür teknolojik beceriler öğretiyorsunuz?

Sunduğunuz teknoloji tabanlı kurslar var mı ve varsa hangileri?

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Akademik Koleji Modern Anadolu Lisesi

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej