bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Multilingual Eğitim

|

Multilingual Eğitim

Multilingual (Çok Dilli) Eğitim uygulamalarının faydaları arasında kültürel farkındalığın yaratılması ve takdir edilmesi, akademik ve eğitimsel değer eklenmesi, yaratıcılığın geliştirilmesi, toplumda uyum sağlanması ve yerel dillerin takdir edilmesi yer almaktadır.

Multilingual eğitim ikiden fazla farklı dili akıcı bir şekilde konuşabilme yeteneği kazandırır. Bazı toplumların inandığının aksine, dünya nüfusunun büyük çoğunluğu iki dilli veya çok dillidir. Dünya çapında konuşulan 5.000'den fazla farklı dil ile, belirli adların, isimlerin veya açıklamaların küresel bir tanımını oluşturmak için farklı diller tarafından çok sayıda kelime ';ödünç alınır';. Birçok yönden, her insan bazı yönlerden çok dillidir.

Çok dilliliğin birkaç farklı tanımı olduğundan, uygulamaya yönelik belirli avantajlar ve dezavantajlar geliştirmek zor olabilir. Bazı insanlar gençliklerinde birden fazla dil öğrenmeleri gereken durumlara doğarlar çünkü başarılı olmanın tek yolu budur. Diğerleri tek dilliliğe doğar ve daha sonraki bir yaşta öğrenme sürecine başlamalıdır. Bazı insanlar başka bir dilde okuyabilir ama sonra o dilde konuşmakta zorlanırlar.

Günlük çalışmalarla farklı bir dilde akıcılık geliştirmeye başlamak ortalama bir kişinin yaklaşık altı ayını alır. Bazı insanlar bundan çok daha erken yakalayabilir. İki dilli olmak için ilk yeni dilinizi öğrenmekte başarılı olduğunuzda, çok dilli olmak çok daha kolaydır. Ziad Fazah, konuşabildiği dil sayısı bakımından 58 ile şu anda dünya rekoru sahibidir. Bursa Akademik Koleji olarak çok dilli eğiti programlarımızla öğrencilerimize kazandırdığımız ayrıcalıkları sıralayalım:

1. Multilingual eğitim daha fazla kariyer fırsatı sağlar

Birden fazla dil konuşabildiğiniz zaman, öğrendiğiniz her yeni dil ile çalışan olarak değeriniz katlanarak artar. Çocuklarına nitelikli bir dadı arayan ailelerin %50'den fazlası kendi dillerinden farklı bir dilde akıcı olan birini işe almak istiyor ve bu her zaman İngilizce olduğu anlamına gelmiyor. Buradaki fikir, çocuklar doğumdan itibaren birden fazla dile maruz kaldıklarında, birincil ve ardından ikincil bir seçenek yerine yalnızca iki farklı birinci dili öğreniyor olmalarıdır.

2. Erken çeşitlilik için bir fırsat yaratır

Ortalama bir çocuğa hayatta en çok neyi umursadığını sorun, kültürel meseleler, siyasi tartışmalar veya göçmenlik veya din durumu olmayacak. Çocuklar zamanlarını video oyunları oynayarak, arkadaş edinerek, okulda meydan okunarak ve fırsat buldukça eğlenerek geçirmek isterler. Çok dilli bir eğitime erişim, insan kültürlerinde bulunan çeşitliliği kutlamak için bir fırsat sağlar.

3. Çok dillilik, kişinin işleyen hafızasını geliştirir

Çok dilli bir eğitim, birden fazla ikincil dil öğrenen bireyin çalışma belleğini geliştirmeye çalışır. Bu iyileştirme, yeni ses uyaranlarına, fikirlere, kavramlara ve gerçek yaşam deneyimlerine maruz kaldığında daha iyi bilgi işleme yetenekleri sağlar. Aynı zamanda, çok dilli bir eğitim fırsatını takip eden bireyler, daha düşük düzeyde korku ve endişe yaşarken, zihinsel sağlık bozukluğu yaşama olasılıkları daha düşüktür.

4. Yeni bir dil öğrenmek, daha fazlasını öğrenmeyi kolaylaştırır

İkinci bir dil öğrenildiğinde ve bir öğrenci resmi olarak kendisini ';iki dilli'; olarak adlandırabildiğinde, o kişinin üçüncü bir dili ve ardından dördüncü bir dili öğrenmesi çok daha kolay hale gelir. Bir kişinin akıcı bir şekilde öğrenebileceği her ek dil, başka bir dili hızlı bir şekilde konuşmaya başlamasını çok daha kolay hale getirecektir. Multilingual eğitim fırsatları beyin gelişimini teşvik eder, öğrenci konsantrasyonunu tetikler ve görev geçişleri arasında geçiş yapmak için gereken süreyi azaltır.

5. Çok dilli olmak, bireysel bilgeliğin gelişmesine izin verir

Bilgeliğin sayısız tanımı olmasına rağmen, insanlar bu özelliği kişisel yaşam deneyimlerinden dolayı geliştirirler. ';Yaşlı ruhlar'; olarak tanımlanan insanlar, toplumdaki ';ortalama'; kişiye kıyasla benzersiz olan geniş deneyimlere sahiptir. Çok dilliliği sürdürme fırsatınız olduğunda, farklı kültürlerin merceğinden daha kişisel deneyimlere erişebilirsiniz. Akıcılığınız, yurtdışında eğitim görmenizi, çeşitli topluluk gruplarıyla sohbetler yapmanızı ve hatta farklı televizyon zorluklarını izlemenizi mümkün kılabilir.

Multilingual Eğitim
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej