bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Kulüp Tercih Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Özlüce Özel Okullar

|

Özlüce Özel Okullar

Bursa Nilüfer Özlüce bölgesinde ikamet ediyorsanız ve çocuğunuz veya çocuklarınız okul çağındaysa her ebeveyn gibi onların en iyi eğitimi alabilmeleri için özel okullar ile devlet okulları arasında bir seçim arifesinde olabilirsiniz. Özel okullar devlet okullarından daha mı iyi? Sorusu ile sık sık karşılaşırız. Özlüce'de bulunan özel okullar bazı durumlarda devlet okullarından daha iyidir ama her zaman değil. Özel okul sektörünün iyi sınav sonuçları, yüksek üniversiteye giriş oranları ve yaşam boyu sosyal faydaları konusundaki itibarına rağmen, bir çocuğun özel eğitimden elde edeceği nihai fayda okulun kendisine bağlıdır. Bursa Özlüce'de bazı devlet okulları, öğrencilerine mükemmel düzeyde akademik ve sosyal destek sağlar.

Peki, ebeveynler çocuklarını özel bir okula mı yoksa bir devlet okuluna mı göndereceklerine nasıl karar veriyorlar? Bu yazıda devlet ve özel okulların temel avantaj ve dezavantajlarını gözden geçiriyoruz:

Devlet Okulu Avantajları

Ek okul ücreti yok: Tüm çocukların, vergilendirme yoluyla dolaylı olarak ödenen devlet ilk ve orta öğretime hakkı vardır.

Standart müfredat: Tüm devlet okulları aynı ulusal müfredatı takip eder ve ülke genelinde aynı öğrenme standartlarını sağlar.

Ulaşılabilirlik: Genellikle birden fazla okul seçeneği ile, yaşadıkları yerin yakınında tüm çocuklara yer sağlamak için yeterli devlet okulu vardır. Özlüce'de birbirine yakın sayılabilecek konumlarda devlet okulları bulabilmek mümkündür.

Devlet Okulu Dezavantajları

İyi okul bulmada güçlük: Özlüce'de iyi bir devlet okuluna sahip olup olmadığınız bir posta kodu piyangosudur, o kadar ki iyi okulların yakınındaki ev fiyatları genellikle diğer bölgelerdekilerden daha yüksektir.

Tutarsızlık: Devlet okullarındaki eğitimin kalitesi ve sosyal çevre, bazıları diğerlerinden daha iyi bakım standartları sağlamakla birlikte, büyük ölçüde değişmektedir.

Seçim eksikliği: Ebeveynler, çocuklarının devlet okulundan memnun değilse, onları bölgeden ayrılmadan başka yerlere yerleştirmek için sınırlı seçenekler vardır ve çocuğun okuduğu müfredat üzerinde bir seçenek yoktur.

Özel Okul Avantajları

Daha küçük sınıf mevcudu: Özlüce'de bulunan özel okullarda ortalama 10 ila 15 öğrencilik sınıf mevcudu vardır ve bu da öğretmenlere bireysel çocuklarla daha fazla zaman geçirmelerini sağlar.

Kültürel çeşitlilik: Bazı bağımsız okullar, belirli bir inanç veya kültürel geçmişe sahip çocuklara hizmet vererek, genellikle devlet okullarında bulunmayan etik değerler sistemini sağlar.

Ebeveyn katılımı: Birçok özel okul, evde eğitim ve ekstra eğitimi desteklemek için mevcut kaynaklarla, ebeveynlerin çocuklarının öğrenimine daha aktif katılımını teşvik eder.

Yüksek nitelikli öğretmenler: Nilüfer Özlüce'de bulunan özel okullarda, öğretim kadrosu için ortalamadan daha yüksek ücretler sunularak, bazı devlet okullarından daha nitelikli ve daha deneyimli öğretmenlerin çekmesi söz konusudur. Akademik Koleji özellikle özel özlüce ortaokulu ve lisesi olarak nitelikli öğretmenleri ile nitelikli bir eğitim sunmaktadır.

Daha fazla akademik odak: Birçok özel okul, itibarları için sürekli olarak mükemmel sınav sonuçlarına bağlıdır. Bu nedenle, daha fazla akademik başarıyı teşvik ederek, öğrencileriyle temel konuları pekiştirmek için daha fazla kaynak harcarlar.

Bireysel öğrenci desteği: Hem genel olarak hem de özel ihtiyaçları, engelleri veya öğrenme güçlüğü olan çocuklar için, Özlüce'de bulunan özel okullar, bir devlet okulunda sahip olabileceklerinden daha fazla kaynak ve deneyime sahip olabilir.

Üniversiteye giriş: Özel okullardan mezun olanlar, ODTÜ ve Boğaziçi dahil olmak üzere ülkemizin en iyi üniversitelerinden birine girebilmek için mükemmel bir şansa sahiptir.

Özel Okul Dezavantajları

Özel okul ücretleri: Özel okullar tarafından alınan ücretler önemli bir yatırımdır ve en iyi okullar 2022 yılı için yılda 25.000 TL ile 60.000 TL arasında ücret almaktadır. Harçların maliyeti okullar arasında büyük farklılıklar gösterse de bağımsız bir eğitimin maliyeti ebeveynler için en büyük caydırıcıdır. Bursa Nilüfer Akademik Koleji, özel özlüce ortaokulu olarak, Özlüce'deki en donanımlı özel okullar eğitimini en uygun fiyatları ile buluşturarak ebeveynler için tercih sebebi olmaktadır.

İşte Özlüce Bölgesinde Bulunan Özel Okullar

KURUM_ADI

ADRES

TEL

ÖZEL AKADEMİK KOLEJİ | AKADEMİK INTERNATİONAL SCHOOL

ATAEVLER MAHALLESİ, AKPELİN SOKAK NO:6/1 NİLÜFER/BURSA

(0224) 452 3 452

ÖZEL AYKUŞAĞI KOLEJİ ORTAOKULU

19 MAYIS MAH. SEVGİ CAD. AYKUŞAĞI KOLEJI BLOK NO: 18 NİLÜFER / BURSA

(224) 413 55 85

ÖZEL BURSA FEN GURUP OKULLARI

19 MAYIS MAH. MEYAN SK. OFİS/İŞYERİ BLOK NO: 4 İÇ KAPI NO: 3 NİLÜFER / BURSA

(224) 225 00 88

ÖZEL BURSA UĞUR KOLEJİ

19 MAYIS MAH. SEVGİ CAD. C BLOK(ORTAOKUL) NO: 43C İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

(224) 414 14 14

ÖZEL ÇAĞDAŞ ÖNCÜ KOLEJİ

19 MAYIS MAH. SİDE CAD. BURSA ÇAĞDAŞ ÖNCÜ OKULLARI BLOK NO: 73 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

(224) 232 34 00

ÖZEL İLKGÜNEŞ OKULLARI

CUMHURİYET MAH. HİSAR CAD. HİDAYET EĞİTİM VAKFI SİTESİ ÖZEL İLKGÜNEŞ LİSESİ BLOK NO: 30 İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

(224) 451 89 50

ÖZEL KOLEJ ON ALTI OKULLARI

29 EKİM MAH. ÜMİT KAFTANCIOĞLU CAD. A BLOK NO: 6A İÇ KAPI NO: 1 NİLÜFER / BURSA

(546) 169 00 16

ÖZEL KÜPKÖK KOLEJİ

19 MAYIS MAH. MEYAN SK. NO: 6 İÇ KAPI NO: 4 NİLÜFER / BURSA (DİĞER İÇ KAPILAR: 5)

(224) 413 33 00

ÖZEL NİLÜFER MODERN BİLİMLER AKADEMİSİ

19 MAYIS MAH. TUTKU CAD. MEKTEBIM OKULLARI BLOK NO: 22 NİLÜFER / BURSA

(224) 970 56 22

ÖZEL NİLÜFER OKYANUS KOLEJİ

ÖZLÜCE MAH. EGEMENLİK CAD. OKYANUS EĞİTİM KURUMLARI SİTESİ A BLOK NO: 111A NİLÜFER / BURSA

(224) 413 93 95

ÖZEL ÖZLÜCE KOLEJİ

19 MAYIS MAH. ŞENYÜZ SK. B BLOK NO: 21B NİLÜFER / BURSA

(224) 413 32 10

ÖZEL ÖZLÜCE SINAV KOLEJİ

29 EKİM MAH. İZMİR YOLU CAD. NO: 388 NİLÜFER / BURSA

(224) 453 33 77

ÖZEL ÖZLÜCE TAN BUTİK OKULLARI

19 MAYIS MAH. UĞUR MUMCU BUL. NO: 122 NİLÜFER / BURSA

(224) 413 75 75

ÖZEL ÖZLÜCE TAN OKULLARI

19 MAYIS MAH. DEMETLİ SK. TAN OKULLARI SİTESİ NO: 6 NİLÜFER / BURSA

(224) 413 75 75

ÖZEL TEKNOLOJİ FEN KOLEJİ

19 MAYIS MAH. EGEMENLİK CAD. ÖZEL OKUL BLOK NO: 76 NİLÜFER / BURSA

(224) 411 44 44

ÖZEL ULUDAĞ KOLEJİ

29 EKİM MAH. İZMİR YOLU CAD. NO: 404 NİLÜFER / BURSA

(224) 413 00 06

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Özlüce Özel Okullar

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej