bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej

Akademik Koleji Satranç Kulübü

|

Akademik Koleji Satranç Kulübü

Bursa Akademik Koleji Satranç Kulübü, öğrencilerimizin zihinsel muhakeme yeteneklerini geliştirmek ve onlara öğretici ve eğitici bir sosyal ortam sağlamayı hedeflemektedir. Satranç kulübümüz sadece tam bir eğitimle el ele gitmekle kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerimizin yeteneklerinin tanınmasını sağlamaktadır.

Araştırmalar, okulda bir saatlik özel satranç zamanının okuma seviyelerini önemli ölçüde artırabileceğini göstermiştir. Satranç oynamayan ve o sırada kitap okuyan öğrencilerle karşılaştırıldığında bile, satranç öğrencileri sürekli olarak okuma testlerinde birinci oldular. Satrancın faydaları bununla da bitmiyor. En büyük faydalarından biri, öğrencilerimize gelecek yıllarda fayda sağlayacak olan artan problem çözme becerileridir.

Fiziksel sporlar gibi satranç da sağlıklı bir çocukluk için hayati önem taşıyan bir topluluk ve sosyal etkileşim aracıdır. Akademik Koleji satranç kulübü ortamı, çocuğunuzun yeni arkadaşlar edinmesi ve öğretmenleri ve antrenörleri ile olumlu bir şekilde etkileşime girmesi için harika bir yoldur. Satranç kulübümüzü yöneten öğretmenlerimiz genellikle çok destekleyicidir ve öğrencilerimizin zirveye çıkmasına yardımcı olmak ve onları yarışmalara katılmaya teşvik etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar. Satranç Kulübümüzün öğrencileri, bu harika oyunu oynarken ve eğlenirken parlak bir geleceğe hazırlanır.

Akademik Koleji Satranç Kulübünün Faaliyetleri Şöyledir:

1. Bilimsel makalelerden istifade ile ''Satranç'; konulu yazının hazırlanması kulüp panosu marifetiyle okul öğrencilerinin bilinçlendirilmesi.

2. Satranç Bilgilerinin öğrenilmesi ve okul öğrencilerinin bilinçlendirilmesi.

3. Okul satranç takımlarının kurulması.

4. Satranç kulübü öğrenciler tarafından hazırlanan çocuklara yönelik satrançla ilgili bilmece ve bulmaca örneklerinin kulüp panosunda sergilenmesi.

5. ';Satranç Öğreniyorum'; konulu yazıların kulüp panosunda sergilenmesi.

6. Ülkemizde Satranca olan ilgi durumunun öğrencilere aktarılması.

7. Okulda satranç müsabakalarının ödüllü olarak yapılması.

Akademik Koleji Satranç Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej