bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Sosyal Etkinliklerimiz

|
...

Otizmi Tanıyalım

Kıymetli öğrencilerimizde farkındalık yaratmak ve farklılıkları birlikte tanımak amacıyla Otizm Derneği'ni kampüsümüzde misafir ettik. 'Otizmi Tanıyal...
...

24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Program

Akademik Koleji International School olarak Kıymetli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü Baob'ta güzel bir akşam yemeği eşliğinde kutladık....
...

BUGES Akademik Koleji Öğrencileri İle Buluştu

Akademik Koleji ve öğrencilerini ziyaret eden Buges 'Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü' yönetimi ve başarılı sporcuları 'Engeli Avantaja...

Sosyal Etkinliklerimiz

Başarı başarıyı getirir. Öğrencilerimize farklı sosyal etkinliklerle öz güven duygusu ve sorumluluk bilinci kazandırmak amacıyla, onları hayata hazırlama noktasında büyük bir işlevi sürekli olarak yerine getiriyoruz Sosyal etkinliklerimizde görev alan ve kolektif oluşuma dahil olan öğrencilerimiz, toplumdaki diğer insanlarla kuvvetli bir iletişim kurabilme yeteneği kazanırlar.

Mesleki, ve sosyal hayatta başarı elde edebilmenin en temel şartlarından birisi içinde bulunduğu sosyal ortamda çevresindekilerle uyumlu hareket edebilmektir. Kaynaşma ve dayanışma ruhu bünyesinde hareket edebilmek, nerede, ne zaman ve nasıl konuşup, ne şekilde davranış sergileyeceğini bilebilmek önemli özelliklerdendir. Bu özelliklerin oluşmasında çeşitli sosyal etkinliklerin önemi oldukça büyüktür.

Anlatım ve anlama sahaları ve bu alanların üzerine inşa edildiği dört temel unsur olan okuma ve dinleme (anlama), konuşma ve yazma (anlatım) yetilerinin öğrenme ve öğretme süreci uygulamalarıyla geliştirilen bir kazanımdır. Akademik Koleji olarak öğrencilerimizin ruh ve beden sağlığı arasındaki ilişkileri sosyal tesislerimiz ve sosyal etkinlerimizle sürekli pekiştiriyoruz.

Akademik Koleji olarak duyarlı, düşünebilen, sorgulayan, donanımlı bireyler yetiştirme niyetinde, öğrencilerimizi hayatları boyunca yukarıya çıkaracak olan eğitim altyapısını geliştirmeye devam ediyoruz.

Farkındalık insan yaşamı için önemli bir edimdir. Bu edimle birlikte insan çevresiyle ve yaşadığı dünyayla barışcıl ve işbirliği içerisinde hareket edebilir. Duyarlılık kavramının bir başka anlamı da Farkındalık kavramıdır diyebiliriz. Bu noktada birey yaşadığı kişisel hayat deneyimini ve sosyal çevresini gözlemleyerek olaylara karşı sağlıklı bir bakkış açısı geliştirebilir. Bu minvalde doğru davranışları doğru düşünceler ışığında sergileyebilir.

Var olan dünya üzerinden empati yeteneği gelişmiş ve sosyal farkındalık bilinci üst sevileyere ulaşmış bireyler , gündelik yaşamı ve hayat serüvenini yaşanılabilir kılan en önemli değerlerdir. Bu noktada doğruya ve iyiliğe karşı hizmet etmek dürüst bir profil sahibi olarak dünyada güzel işlere imza atabiliriz.

Sosyal Etkinliklerimiz

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej