bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Anaokulunda Yabancı Dil Eğitimi

|

Anaokulunda Yabancı Dil Eğitimi

Ebeveynler, Anaokulunda öğretilen okuma, yazma ve aritmetik gibi temel becerilere odaklanma eğilimindedir. Anaokulunda yabancı dil eğitimi kapsamında İngilizce veya Almanca öğrenme fırsatı, kıyaslandığında vazgeçilebilir görünebilir. Ancak araştırmalar, erken yaşta yabancı dil eğitiminin çocuğun beyin gelişimini etkileyebileceğini ve gelecekteki akademik başarının temelini atabileceğini göstermiştir. Bursa Akademik Koleji'nde anaokulunda dil eğitimi başlar. Bu, öğrencilere okul öncesinden başlayarak İngilizce ve Almancaya geniş bir şekilde maruz kalmalarını sağlar. İşte anaokulunda yabancı dil eğitimine başlamanın amaçlarından sadece birkaçı.

Dünyalarını Genişletmek

Çocuklar başka bir dil öğrendiğinde, dünya çapındaki kültürler arasındaki benzerlikler ve farklılıklar için erken bir öngörü kazanırlar. Bursa Akademik Koleji Özel Anaokulu Dünya Dilleri programı, F.L.E.X (Yabancı Dil Deneyimi) modeline dayanmaktadır. Öğrenciler, daha sonraki dil çalışmaları için geniş bir temel oluşturan değerli dil ve kültürel bileşenlere maruz kalırlar. Öğrenciler oyunlar, şarkılar ve edebiyat yoluyla ifadeleri ve kelimeleri öğrenirken aynı zamanda farklı Frankofon ve Hispanik ülkeleri hakkında kültürel bir anlayış geliştirirler.

Akademik Başarıyı Artırma

Yabancı dil öğrenmek sizi daha zeki yapabilir mi? Araştırmalar, başka bir dil öğrenmenin öğrencilerin okuma, yazma ve matematik becerilerini geliştirdiğini ve yabancı dil çalışması ile daha yüksek standartlaştırılmış test puanları arasında güçlü bir ilişki olduğunu göstermiştir. Akademik Koleji'nde, anaokulu dil öğrenenlerimiz, dil öğrenirken sadece yeni bir kelime hazinesi kazanmakla kalmaz; İngilizcede sola veya sağa dönmek için programlanabilir BeeBot'ları kodlamayı öğrenmek gibi tarihe, sanata ve hatta bilime bağlanan çeşitli disiplinler arası projelerle bilgi tabanlarını genişletiyorlar!

Yaratıcı Düşünürler Geliştirmek

Yabancı dil eğitimi, çocukların yaratıcı ve esnek düşünürler olmalarına yardımcı olur. Kanada Bilim ve Eğitim Merkezi'nin "Yabancı Dil Öğreniminin Yaratıcılık Üzerindeki Etkileri" başlıklı bir araştırma, bir yabancı dil öğrenmenin dört farklı düşünme yeteneğini de geliştirdiğini buldu: akıcılık, ayrıntılandırma, özgünlük ve esneklik. Beyin araştırmaları alanında çalışmalar yürüten uzmanlar, dillere maruz kalan çocukların daha esnek ve açık fikirli yetişkinler olmak için büyüdüklerini göstermektedir.

Anaokulunda Yabancı Dil Eğitimi
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej