bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Kulüp Tercih Formu
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü

|
...

Fen Bilgisi Dersinde Koku ve Tat Alma Duyuları İncelendi

Fen Bilgisi dersimizde koku ve tat alma duyuları arasındaki bağlantıyı eğlenceli bir şekilde pekiştirdik. Duyu organları aracılığı ile zihinsel faaliy...
...

Öğrencilerimizin 'Beyin' Konulu İnceleme Çalışmaları

Canlı ve Cansız varlıkların oluşum evreleri ve süreçleri hakkında her geçen gün bilinçlendirilen öğrencilerimiz, bugün Fen Bilgisi Dersinde Merkezi Si...
...

Kimya Dersimizde Asit Baz ve Çeşitli İndikatörler İncelendi

Öğrencilerimiz Kimya Dersinde pH kağıdı ile maddelerin asit-bazlığını ölçtü ve mor lahananın maddeler üzerindeki indikatör etkisini incelendi. Asit...
...

Akademik Koleji Fen Bilgisi Dersi Karışımlar Ünitesi Deney/Gözlem Çalışmaları

Öğrencilerimiz Karışımlar Ünitesinde 'Karışımları Ayırma' yöntemlerini öğrenmek amacıyla deney gerçekleştirdiler. Çevremizde gördüğümüz maddeler ço...
...

Katalizörün Kimyasal Tepkime Hızına Etkisi İncelendi

10. Sınıf öğrencilerimiz Kimya dersinde 'Katalizörün Kimyasal Tepkime Hızına Etkisi' deneyi gerçekleştirdi. Hidrojen Peroksit ve Deterjan karışımının...
...

Öğrencilerimiz Maddenin Hal Değişimi Ünitesinde Çikolata Yaptılar

5. Sınıf öğrencilerimiz Maddenin Hal Değişimi ünitesinde erime ve donma olaylarını gözlemleyerek kendileri ğlenceli bir şekilde çikolata yaptılar
...

Fen Bilgisi Dersinde Kalp Üzerinden Dolaşım Sistemi İncelendi

Akademik Koleji 6. Sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri Dersi Dolaşım Sistemi konusunda canlıların en önemli organlarından bir tanesi olan kalbi inceled...
...

Akademik Koleji Konferans Salonunda Dünya Mol Günü Kutlandı

Dünya Mol Günü, Avogadro sayısı olan 6,02.1023 den dolayı her sene 23 Ekim'de saat 6:02 ile 6:02 (18:02) arasında tüm dünyaca kutlanıyor. Kimya der...

Akademik Koleji Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü

Bilim, fen ve teknoloji, hayatımızı daha basit, daha hızlı ve daha güvenli hale getirdiklerinden günlük hayatımızda hayati bir rol oynamaktadır. Bursa Akademik Koleji Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü okulumuz öğrencilerinin bu hayati öneme sahip kavramların önemini öğrenmesi ve bilim fen ve teknolojiye olan ilgilerinin artırılmasını hedeflemektedir. Günümüz dünyasında bilim fen ve teknolojinin önemine bir göz atalım.

Bilim fen ve teknoloji şüphesiz hayatımızı kolaylaştırdı ve hızlandırdı. Akıllı telefonlar, fanlar, elektrik, mikrodalga fırın, radyo, televizyon, dizüstü bilgisayarlar, tekerlekler, araçlar, kumaşlar, kağıtlar, diş fırçaları vb. gibi çevremizde gördüğümüz hemen hemen her şey bilim fen ve teknolojinin armağanıdır. Bilim fen ve teknolojiye hayatımızın her alanında ihtiyacımız vardır.

Bilimsel bilgi bize sivil özlemlerimizi, başkalarıyla bağlantı kurma ve çevremizdeki dünyaya katkıda bulunma arzumuzu ifade etmeyi öğretir. Bilim fen ve teknoloji hayatımızın her alanına girmiş, çalışma şeklimizi, öğrenme ve alışveriş yapma şeklimizi değiştirmiştir.

Bilim Fen ve Teknolojinin Günlük Hayatımızdaki Rolü

Bilim fen ve teknolojinin rolü günümüz dünyasında vazgeçilmezdir. Bilim fen ve teknolojinin günlük hayatımızdaki önemine bir göz atalım. Bilim fen ve teknoloji insan hayatını kolay ve rahat hale getirir.

Bilim ve teknoloji insan yaşamını kolaylaştırmış, kendimizi rahat hissetmemizi sağlayıp modern bir yaşam sürmemizi sağlamıştır. Mikrodalgalar, fanlar, akıllı telefonlar ve arabalar gibi şeylerin yardımıyla bilim ve teknoloji yemek yapmayı, uyumayı, iletişim kurmayı ve ulaşımı daha kolay ve hızlı hale getirdi.

Ayrıca dünya çapındaki diğer insanlarla iletişim kurmak ve bilgi paylaşmak, kıyafetlerimizi temizlemek, yemeklerimizi hazırlamak, bir yerden başka bir yere taşınmak için teknolojiyi kullanıyoruz ve döşeme tahtaları, kapı kilitleri ve mobilya gibi tüm günlük eşyalarda artık kullandığımız teknolojiler. Bu bize sürücüsüz arabalardan veya 3D baskıdan daha az etkileyici geliyor. İnternet de dahil olmak üzere bilgi teknolojisi, teknolojinin mükemmel bir armağanıdır.

İnternetin yardımıyla sadece bilim ve diğer materyaller hakkında muazzam bilgiler elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda arkadaşlarımız ve ailelerimizle sürekli iletişim halinde olabiliyoruz.

İnternet ve ilgili araçlar, veri haritalama ve görselleştirme, kitle kaynak kullanımı ve daha fazlası gibi alanlarda halihazırda büyük ve önemli roller oynamaktadır. İnternet, iletişimi kolaylaştırıyor ve artık tek bir tıklama ve belki bir tweet ile sözcüğü yayıyor, bugünlerde herkesin bir sosyal ağla bir şeyler paylaşmak için yapması gereken tek şey bu olmaktadır.

Bursa Akademik Koleji Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü Çalışma Alanları Şöyledir:

1. ';Atatürk ve Bilim-Teknoloji'; konulu yazı ve resimlerin hazırlanarak okulumuz öğrencilerinin Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bilin fen ve teknolojiye bakış açıcını kavramalarını sağlamak.

2. Bilim-Fen ve Teknoloji Bildirisinin bilimsel makalelerden istifade ile hazırlanması ve öğrencilerimize sunulması.

3. ';İnternet ve Bilim'; arasındaki önemli bağın kavranması ve belge hazırlayarak okulumuz öğrencilerinin istifadesine sunulması.

4. ';Çocuk ve Bilim'; konulu çalışmalar yapılması.

5. ';Teknoloji Hastalıkları ve Bunlardan Korunma Yolları Nelerdir?'; konulu çalışmalar yapılarak okulumuz öğrencilerine sunulması.

6. Fen ve Teknoloji ile Bilimde çığır açan kişilerin hayat hikayelerinin kulüp panosunda sergilenmesi.

7. Çağımızın önemli buluşlarının kronolojik sıralamasının kulüp panosunda sergilenmesi.

8. ';Atatürk Devrimlerinde Aklın ve Bilimin Yeri ve Önemi'; ile ilgili yazıların kulüp panosunda sergilenmesi.

9. ';Okulumuzun Teknolojik Durumu'; ile ilgili çalışmaların yapılması. Eksikliklerin bulunup giderilmesi yönünde neler yapılacağının tespit edilmesi.

10. Öğrenciler tarafından hazırlanan bilim, fen ve teknolojiye yönelik ödüllü bilmece ve bulmaca ile proje yarışmalarının yapılması, örneklerinin kulüp panosunda sergilenmesi.

11. Atatürk'ün bilim, fen ve teknolojiye verdiği önemi belirten sözlerinin afiş halinde okula asılması çalışmalarının yapılması.

12. ';Bilim Adamları'; konulu yazıların kulüp panosunda sergilenmesi.

13. Ülkemizdeki Bilim-Fen ve Teknoloji durumunun öğrencilere aktarılması.

14.';Bende Bilim Adamı Olmak İstiyorum.'; konulu yazıların, resimlerin kulüp panosunda sergilenmesi.

Akademik Koleji Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej