bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Nilüfer Anaokulu Bursa

|

Nilüfer Anaokulu Bursa

Nilüfer Anaokulu Bursa araştırmalarında ailelerin dikkat etmesi gereken konuları ve okul öncesi eğitimin faydalarını bu yazımızda etraflıca inceleyeceğiz. Nilüfer Anaokulu Bursa konusunda Akademik Koleji çocuklarınız için anaokulu,ilköğretim,ortaokul ve lise düzeylerinde nitelikli eğitim imkanı sunmaktadır. 0-6 yaş grubu, çocukların gelişimi için en önemli evrelerinden biridir. Bu evre okul öncesi eğitim sürecine denk gelmekle beraber aile, toplum,çocuk ve gelecek yılların önemli dönemidir. Oyun ile öğrenme teknikleri çocukların en büyük gereksinimi ve kendilerini en iyi ifade edebildikleri yöntem olarak tanımlanır. Bu ders metodunu en iyi bir biçimde karşılayan kurumlar ise anaokulları'dır.Anaokulları ebeveynlerin yokluğunu gideren kurum olarak algılanmak yerine , ebeveynlerin sorumluluklarına ve çocuk gelişimine katkıda bulunan bir eğitim kurumu olarak tanımlanmalıdır.

Anaokulları, ilkokula hazırlık evresi olmaktan çok ailenin dışında ki var olan dünyaya açılan farklı bir pencere olarak anlaşılmalı ki, psiko-sosyal gelişiminin desteği de bu şekilde daha sağlıklı olabilsin. Nilüfer Anaokulu Bursa konusunda Akademik Koleji alanında uzman öğretmenleri ve çocuklara özgü eğitim metotlarıyla onların dünyalarını genişletmeyi, yeteneklerinin keşfini gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu noktada ailelerin ve diğer eğitimcilerin takdirini kazanan Akademik Koleji okul öncesi eğitim ve sonrasında nitelikli eğitimin adresi olmaya devam ediyor.

Bilimsel araştırmalara göre okul öncesi eğitim alan çocukların, akademik başarısı ve okulu sevme ve eğitime devam etme isteğinde doğrudan olumlu etkilerini ortaya çıkarmaktadır. Nilüfer Anaokulu Bursa tercihlerinizde Akademik Koleji okul öncesi eğitimi, sosyal ve duygusal gelişimi ders ve çeşitli etkinliklerle destekleyerek, çocukların var olan potansiyellerini de verimli bir şekilde ortaya çıkarmalarına destekleyici bir unsur sunar. 0-4 yaş aralığında beyin yapısının, algı ve fonksiyon gelişimi açısından hemen hemen üçte ikilik bir kısmı tamamlanmaktadır.

Çocukların gelişim özelliklerine dair başlatılan araştırmalarda özellikle fonetik ve konuşma, iletişim, motor gelişimi, zihinsel gelişim, duygusal gelişim ve yaratıcılık becerileri gibi alanlarda okul öncesi bir kurumda eğitim gören çocukların yaşıtlarına nazaran daha ilerde olduğu, daha özgüvenli bir şekilde hareket edip, sosyal becerilerinin daha gelişkin olduğu saptanmıştır. Nilüfer Anaokulu Bursa olarak Akademik Koleji çocukların gelişimlerini her alanda iyileştiren ve yükselten eğitim metotlarıyla Nilüfer Ataevler bölgesinde kaliteli bir eğitim hizmeti sunuyor.

Okul öncesi eğitimde çocuğun gelişimine katkı sağladığı bazı etmenleri şu şekilde sıralayabiliriz :

► Beslenme alışkanlığının edinilmesi ve sağlıklı beslenme bilincinin gelişmesi

► Bilişsel ve duygusal gelişiminin yaşına uygun olarak ilerlemesi

► Ebeveyn-çocuk ilişkilerindeki iletişim ve doğru yaklaşımlar

► Zekâ seviyelerinin düzenli olarak yükselmesi

► İleriye dönük sınıfta kalma ya da okuldan ayrılma oranlarının en aza düşmesi

► Hızlı bir şekilde kimlik bilinci gelişerek, yetişkinlik dönemlerinde özgüvenli, iletişime açık bireyler olması

Diğer Yazılarımız

Bursa Fen Koleji

Nilüfer Koleji

Ataevler Koleji

Nilüfer En İyi İlköğretim Okulu

Nilüfer Anaokulu Bursa

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej